Saudzējiet savas ausis! Kas traucē dzirdei, kādi augi palīdz to uzlabot?

Jāklausās klusums
Noteicis neirīta cēloni, ārsts noteikti izrakstīs zāles. Paralēli medikamentozajai tiek veikta arī organisma vispārējās nostiprināšanas terapija – vitamīni, fizioprocedūras. Taču pats galvenais ārstēšanas procesā ir – izslēgt jebkuru troksni. Bez šā pasākuma atveseļošanās neiestāsies. Dzirdes nerva neirīta ārstēšana ir ilgstošs process, taču vairumā gadījumu slimību izdodas apturēt, dažkārt pilnībā vai daļēji atjaunot dzirdi.

Ja konservatīvajai ārstēšanai nav rezultātu, ārsts var ieteikt operāciju vai dzirdes protezēšanu, proti, speciālu aparātu, kas uztver un pastiprina skaņas.

Dziedinošais lietus
Reizēm dzirdes pasliktināšanos izraisa tā sauktais nervu nogurums – ar skaņām pārslogotās smadzenes ieslēdz savdabīgu aizsargvairogu, kas bloķē jebkuru troksni. Visbiežāk tā notiek mūziķiem, un pietiek viņiem mēnesi vai divus atpūsties, lai dzirde atkal normalizētos. Bet, regulāri klausoties dabā esošo skaņu ierakstus – lietus čaboņu, lapu šalkas, strautiņa čalošanu vai pat vētras plosīšanos un krācošu jūru, atveseļošanās notiks daudz ātrāk.

Augi pret kurlumu

Universāls līdzeklis pret jebkuru dzirdes traucējumu ir baltā stēvija.
* Ņem 2–3 ēdamkarotes drogas, aplej ar 1–2 glāzēm verdoša ūdens, nostādina 30 minūtes, tad atdzesē un izkāš. Dzer pa 1/4 glāzes reizi dienā – pirms gulētiešanas. Divkārši atšķaidot uzlējumu ar ūdeni, to pa 3–4 pilieniem var pilināt katrā ausī katru otro vakaru pirms miega.

Teicams līdzeklis ir bērza darva. To vēlamāk iegādāties aptiekā, jo tur piedāvātajai darvai veikta papildu apstrāde (sterilizācija).

* Tējkaroti darvas iemaisa glāzē silta piena un dzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā ēdienreižu starplaikos. Kurss – pusotra mēneša. Pēc 3 mēnešu pārtraukuma kursu atkārto.
Dzirdes nerva neirīta sākumstadijā labi palīdz citrons.

* Katru dienu jāapēd ceturtdaļa citrona ar visu mizu.

* Salvijas lapu aplej ar ūdeni un liek uz uguns. Kad ūdens sāk vārīties, vispirms virs tvaikiem patur
vienu, tad otru ausi. Nevajag traukam pieliekties pārāk tuvu, jo var apdedzināties.

* 100 ml pudelītē līdz pusei ieber paegļa augļus un līdz kakliņam pielej ūdeni. Trīs nedēļas nostādina
tumšā vietā, laiku pa laikam sakratot. Pirms gulētiešanas siltu pilina ausīs pa 3 pilieniem katrā.

* Propolisa izvilkumu spirtā (30%) attiecībā 1:4 sajauc ar kukurūzas eļļu un kārtīgi sakrata. Maisījumā samitrina vates tamponu un uz 36–38 stundām ieliek ausī. Kurss – ne mazāk kā 10–12 procedūru.

Pret trokšņiem ausīs
* Svaigas vai žāvētas apiņu rogas aplej ar litru auksta ūdens, uzkarsē līdz viršanai, 5–15 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad atdzesē un izkāš. Dzer pa glāzei reizi dienā ēdienreižu starplaikos (vēlamāk dienas otrajā pusē).

* Ausīs pilina mandeļu eļļu: pa 7–8 pilieniem (pamīšus: vienu dienu vienā, otru – otrā ausī). Kurss – viens mēnesis. Pēc mēnesi ilga pārtraukuma kursu var atkārtot.

* Tējkaroti svaigu vai žāvētu rožu ziedlapiņu aplej ar 3/4 glāzes verdoša ūdens, 30–40 minūtes nostādina, tad izkāš. Dzer pirms gulētiešanas tējas vietā. Uzlējumu pēc garšas var saldināt ar cukuru.

Pret sāpēm
* Vienu daļu cimicifugas aplej ar 5 daļām spirta, nostādina nedēļu, tad izkāš un lieto pa 20 pilieniem 3 reizes dienā.

* Bļodiņā ieliek vairākas vērmeļu lapiņas vai zariņus un aplej ar verdošu ūdeni, lai tas nedaudz pārsegtu augu. Uzliek vāciņu un nostādina 15–20 minūtes. Izkarsētās vērmeles izspiež, savirpina stingrā garenā desiņā un aizliek aiz auss.

Visās dzirdes nerva neirīta ārstēšanas stadijās ļoti ieteicams sauss siltums. Kolīdz radušās slimības pirmās pazīmes, ieteicamas mājas fizioprocedūras.

* No lina auduma uzšuj garenus maisiņus un blīvi piepilda ar sāli vai smiltīm. Maisiņus sasilda uz pannas, tad pieliek aiz ausīm un tur, kamēr tie atdziest. Procedūru atkārto ik pēc dienas.

Ar pirkstu pa pirkstu
Dzirdes pasliktināšanās gadījumos ķīniešu mediķi iesaka masēt dzirdes punktus, kas atrodas kāju īkšķu ārpusē (aptuveni zem naga pamatnes). Punkti uz abiem īkšķiem jāmasē vienlaikus, un tas jādara spēcīgi – pat līdz sāpēm uzspiežot.

* Masāžu veic ik pārdienu 2 reizes dienā – no rīta un vakarā, uzspiežot punktiem 9 reizes. Ārstēšanās kurss – 9–11 procedūru. Pēc 20 dienu pārtraukumu kursu atkārto.

Tālo senču variants
Senatnē dziednieki dzirdes nerva neirīta ārstēšanai cita starpā ieteica arī… āzi. Turklāt vēlamāk – melnu un vecu. Vispirms slimniekam vajadzēja dzīvnieku apkampt un pusstundu sēdēt, piespiežot ausi āža sānam un klausoties, kā urkšķ viņa vēders. Ja šī “terapija” nelīdzēja, nelaimīgo dzīvnieku nokāva un viņa žulti pilināja slimniekam ausīs – pa karotei katru dienu.

Pievienot komentāru