Migrēna. Tradicionāli un ļoti neparasti veidi, kā sev palīdzēt!

Kā sev palīdzēt?
Praktiski visi migrēnas ārstēšanas veidi ir vērsti tās novēršanai. Tā kā slimības attīstības sākumperiodā, tā sauktajā pirmsvēstnešu stadijā, notiek krasa asinsvadu sašaurināšanās, tos nepieciešams paplašināt. No lēkmes var izvairīties, ja dažas stundas pirms tās sākšanās tiek veikti profilaktiski pasākumi.

* Ieņem tabletīti nikotīnskābes, papaverīna, papazola; tējkaroti baldriānu vai vilkābeles tinktūras kopā ar stipru nesaldinātu tēju.

* Uzliek pakausim, sprandam un starp lāpstiņām sinepju plāksterus. Labu efektu dod arī sinepju vanniņa rokām un kājām (sauju sinepju pulvera sajauc ar karstu ūdeni, līdz veidojas krējumam līdzīga masa, un tad to iemaisa 38–39 grādus siltā ūdenī).

* Ieiet siltā dušā vai vannā ar skuju vai kumelīšu ekstraktu (aptiekā nopērkamo žāvētās drogas paciņu aplej ar 2–5 litriem verdoša ūdens, 10 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad izkāš un pielej 36–40 grādus siltam vannas ūdenim).

Ja šis laiks ir palaists garām un lēkme sākusies, ārstēšanās taktika mainās par 180 grādiem – tagad jācenšas smadzenes atbrīvot no liekā asins pieplūduma, kas sāpes izraisa. Vislabāk palīdz:

* spēcīga galvas saspiešana ar dvieli vai plaukstām, kā arī ļoti cieši pieguloša vilnas cepurīte;

* visa ķermeņa masāža, jo lēkmes laikā cilvēks parasti ir ļoti sasprindzis. Akcenti liekami uz vēdera un pakauša zonu.

Pēc dažu speciālistu atzinuma, šīs neizprotamās slimības attīstībā pastāv zināmas likumsakarības. Visbiežāk ar migrēnu sirgst cilvēki, kas tiecas pēc absolūtas pilnības (psiholoģijā viņiem dots pat speciāls termins – perfekcionisti), tādēļ viņiem nepārtraukti ir paaugstināta atbildības un trauksmes izjūta (ne velti par migrēnu tiek teikts, ka tā ir “maksa par godkāri”).

Vairumā gadījumu šo cilvēku dzīvesveidu nekādi nevar uzskatīt par veselīgu. Viņiem, lai nodrošinātos pret migrēnu, jāpārvērtē un jāmaina dzīvesritms un ieradumi.

* Spēcīgi sāpju provocētāji ir cukurs, kafija, šokolāde, rieksti (īpaši lazdu rieksti) un sarkanvīns. Tāpēc, lai kā arī gribētos, šie produkti uzturā jāsamazina. Jādzer vairāk šķidruma un vairāk jāpievēršas augļiem un dārzeņiem, kas bagāti ar šķiedrvielām.

* Katru dienu vismaz viena stunda jāpavada svaigā gaisā. Vasarā ļoti ieteicams staigāt basām kājām.

* Regulāri (vēlams ne retāk kā reizi nedēļā) ieteicama visa ķermeņa masāža – tā noņem muskuļu spriedzi, kas raksturīga visiem ar migrēnu sirgstošiem cilvēkiem.

* Ļoti vēlams, lai pēc nogurdinošas darbdienas par patīkamu ieradumu kļūtu nomierinoša vanna ar piparmētru, ķimeņu, salvijas vai rozmarīna lakstu novārījumu (3–5 saujas drogas aplej ar 2–5 litriem verdoša ūdens, 10 minūtes vāra uz lēnas uguns, brīdi nostādina, tad izkāš un pielej vannas ūdenim.
Katru dienu ieteicama kontrastduša.

* Tā kā migrēnas pamatā ir nervu, asinsvadu un endokrīnās sistēmas traucējumi, svarīga ir to nostiprināšana un norūdīšana, ko vislabāk var panākt ar fizisku slodzi: skriešanu, braukšanu ar divriteni, peldēšanu, slēpošanu, slidošanu.

Arī tautas medicīnā ir ne mazums oriģinālu un gana efektīvu recepšu pret migrēnu.

Ābolu etiķis
Ābolu etiķi vēlams izmantot uzturā, jo, kad urīnā ir skāba reakcija, migrēna mēdz būt retāk un lēkmes izraisītās sāpes nav tik intensīvas.

Medus
Divas tējkarotes medus katras ēdienreizes laikā daudzos gadījumos novērš lēkmes sākšanos. Ja sāpes sākušās, jāapēd ēdamkarote medus, bet, ja pēc pusstundas sāpes nav mazinājušās, – vēl viena ēdamkarote.

Sīpols
Ausī jāieliek svaigi spiestā sīpolu sulā samitrināts tampons vai pierei jāuzliek sīpola komprese.

Serdoliks
Galvassāpju gadījumā serdolika akmentiņus uzliek plakstiņiem.

Pievienot komentāru