Uzmanīgi ar sauli!
Jo āda vairāk nobriedusi, jo lielāka uzmanība jāpievērš SPF sastāvam ikdienas kosmētikā, turklāt visu cauru gadu, ne tikai vasarā. Pigments melanīns, kas atbildīgs par ādas aizsardzību pret ultravioleto starojumu, menopauzes laikā tiek sintezēts neregulāri. Pastiprinoties ādas jutībai pret ultravioletajiem stariem, var rasties pigmentācijas problēmas. Atbilstoši ādas kopšanas līdzekļi palīdz novērst jaunu pigmentācijas plankumu rašanos, kā arī mazina melanomas rašanās risku, kas ar gadiem pieaug. Tāpēc šajā periodā ir būtiski regulāri apmeklēt dermatologu un arī mājas apstākļos novērot, vai dzimumzīmēm nerodas kādas izmaiņas. Ja tiek lietoti A vitamīnu vai AHA skābes saturoši produkti, jāizvēlas ikdienas kosmētika ar vismaz SPF 30, jo A vitamīns un augļskābes padara ādu jutīgāku pret saules stariem.
Masāžas – ne tikai mugurai
Regulāra masāža un vingrošana vajadzīga ne tikai ķermenim, bet arī sejai – tas ir gana efektīvs līdzeklis cīņā ar vaigu noslīdēšanu, dubultzodu un sejas ovāla izplūšanu. “Euroaptiekas” farmaceite ierosina apvienot masāžu ar krēma uzklāšanu no rīta un vakarā: “Kakla ādas nostiprināšanai krēmu ar apļveida kustībām iemasējiet ādā virzienā no kakla vidusdaļas uz žokļa līniju; tonizēšanai ar abu roku pirkstiem viegli saspiediet ādu virzienā no zoda malām pa žokļa līniju uz vidu. Savukārt ovāla veidošanai ar abām rokām stingri un nogludinoši saspiediet ādu zem zoda un gar žokļa līniju no centra uz sāniem.”
Svarīgs arī šķīvja saturs
“Sejas ādas izskatu neatkarīgi no vecuma būtiski ietekmē gan tas, cik daudz un kavlitatīvi guļat, gan tas, ko ēdat un kādu dzīvesveidu piekopjat,” atzīst Daina Bulmeistere. Menopauzes laikā daudzas sievietes pieņemas svarā, tāpēc sevišķi aktuāli kļūst uztura jautājumi. Taču, metoties skarbās diētās, organisms nesaņem visas vajadzīgās uzturvielas, kas savukārt jūtami un arī redzami ietekmē ādu. Noteikti jāpievērš uzmanība sabalansētam uzturam, kurā ir pietiekami daudz uzturvielu, vitamīnu un minerālvielu. Tāpat kā kosmētikas produktos, arī uzturā būtiska loma ir antioksidantiem – A, C, E vitamīniem, resveratrolam, astaksantīnam, koenzīmam Q10, selēnam un cinkam, kas palīdz cīnīties ar brīvajiem radikāļiem un kavēt novecošanos. Noteikti jāpievērš uzmanība D vitamīna līmenim organismā. Lai novērstu ādas sausumu, būtiski ir nodrošināt nepiesātināto taukskābju daudzumu, kas ietilpst ādas šūnu apvalkos, tāpēc var izvēlēties uztura bagātinātājus, kas satur zivju eļļu vai naktssveces eļļu. Naktssveces eļļa arī palīdzēs mazināt menopauzes simptomus – svīšanu, garastāvokļa svārstības, vaginālo sausumu. Ir pieejami arī hialuronskābi un kolagēnu saturoši uztura bagātinātāji, kurus var lietot papildus ādas kopšanai. Tāpat jāatceras par svaigu gaisu, fiziskām aktivitātēm un pietiekamu šķidruma daudzumu – aptuveni divi litri ūdens dienā palīdzēs uzturēt ādas mitruma līmeni.
Vai mūsdienu metodes ir brīnumlīdzeklis?
“Mūsdienās dermatoloģijas un kosmetoloģijas sasniegumi piedāvā iespējas ilgāk saglabāt jauneklīgu izskatu. Tomēr jāatceras, ka šīs procedūras neaizvieto ikdienas ādas kopšanas ieradumus,” atgādina “Euroaptiekas” farmaceite. Viņa skaidro – pēdējos gados tiek veikti pētījumi par ādas mikrobiomu, un parādās kosmētikas līdzekļi, kas satur probiotiķus. Tie palīdz uzturēt ādas pH līmeni, līdz ar to nostiprinot ādas barjeru, kas uztur nepieciešamo mitruma līmeni ādā, un novēršot ādas sausumu un jutīgumu. Būtiski pievērst uzmanību arī pīlinga līdzekļiem atbilstoši ādas tipam. AHA skābes saturošie produkti palīdz nolobīt atmirušās ādas šūnas, padarot ādu jauneklīgāku un mirdzošāku, kā arī palīdz veicināt citu ādas kopšanas līdzekļu iesūkšanos ādā.
“Sievietes spēj būt skaistas jebkurā vecumā, taču reizēm ir jāpalīdz sev šo skaistumu izcelt. Tām, kuras par ādu atbilstoši rūpējušās jau kopš jaunības, tas, visticamāk, nāksies vieglāk, taču ikviena sieviete var starot! Ja neizdalās skaistuma hormoni, vairosim savu skaistumu pašas, sevi mīlot – un vienlaikus kļūsim par dažiem laimes hormoniem bagātākas!” novēl Daina Bulmeistere.