Ciet no laikapstākļu maiņām? Receptes organisma attīrīšanai

Āboli ar jūraskāpostiem: pagatavo ābolu biezeni (2 šķēlītēs sagrieztus ābolus sautē glāzē ūdens), sajauc ar 2 ēdamkarotēm saspaidītu upeņu un 3 ēdamkarotēm jūraskāpostu.

Kāposti ar mārrutkiem un sīpoliem: sajauc pa ēdamkarotei sasmalcinātas mārrutku saknes, sīpollokus, sīpolu un ķiploku ar
2 glāzēm sīki sakapātu balto galviņkāpostu. Pievieno pa 1 ēdamkarotei saspaidītas brūklenes un pustējkaroti sinepju.
Lēkmes laikā vai jūtot tās tuvošanos, ieteicams atteikties no melnās tējas un kafijas, dzert zaļo tēju, uz pusēm sajauktu ar asinszāļu novārījumu un saldinātu ar medu.

3. Ja meteopātijas cēlonis ir dzelzs deficīts organismā, ieteicams lietot ārstnieciski profilaktiskos maisījumus.

Šokolādes maisījums: ieber labas kvalitātes kakao, cūku iekštaukus, medu un sviestu (pa 200 g no katra) un, nepārtraukti maisot, karsē uz lēnas uguns līdz viršanai. Tad noņem no uguns, pārlej stikla traukā un uzliek piegulošu stikla vai koka (bet ne plastmasas) vāciņu. Maisījumu uzglabā vēsā vietā, lieto pa tējkarotei dienā, izšķīdinātu glāzē karsta piena.

Ābolu maisījums: 400 g cūku iekštauku sajauc ar sīki sagrieztiem 6 lieliem zaļajiem āboliem, stundu karsē viegli karstā cepeškrāsnī. Pēc tam 12 olu baltumus sakuļ ar glāzi cukura līdz stingrām putām un pievieno karstajai masai. Tūlīt pēc tam masā iejauc 400 g sasmalcinātas šokolādes. Visu rūpīgi samaisa, atdzesē un uzglabā ledusskapī. Ziež uz maizes sviesta vietā. Dienā jāapēd 3–4 maizes šķēles, uzdzerot karstu pienu.

To, vai organismā ir dzelzs deficīts, var noteikt pēc roku un kāju nagiem. Ja tie ir trausli, nepareizas formas, ar izteikti redzamām iegarenām līnijām, droši var apgalvot, ka organismam pietrūkst dzelzs.

4. Ja sievietēm meteopātija saistīta ar menstruālo ciklu, 7–10 dienas pirms cikla sākšanās jāsāk lietot pārtikas piedevas vai vitamīnu kompleksi, kas satur magniju, kalciju un B grupas vitamīnus (starp citu, šajā gadījumā drīz pēc klimaktērija perioda beigām jutība pret klimatiskajiem apstākļiem zūd).

5. Ja meteopātijas cēlonis ir traucējumi sirds-asinsvadu sistēmas darbībā, katru dienu vēlams apēst sērkociņu kārbiņas lieluma šokolādes gabaliņu kopā ar sauju žāvētu aprikožu un plūmju.

Labs garastāvoklis
Cilvēkiem, kas ir pakļauti meteopātijas lēkmēm, jācenšas kontrolēt savas emocijas. Jebkurš aizvainojums spējīgs izprovocēt sāpju lēkmi, bet ilgstošs stress – pat piesaistīt gultai. Prakse pierādījusi, ka slimība atkāpjas, ja cilvēks ar patiku ieslīgst darbā un viņā dominē pozitīvās emocijas. Tāpēc biežāk jātiekas ar draugiem, bet asa sižeta filmu vietā jāskatās komēdijas.

Teicams palīgs pret meteopātiju ir aromterapija. Ļoti piemērota ir piparmētru, eikalipta, tējaskoka ēteriskā eļļa. Tās labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, stiprina asinsvadus un palīdz atbrīvoties no elpas trūkuma, kas vienmēr rodas lēkmes laikā.

Pirms gulētiešanas var pagatavot vannu ar kumelīšu vai melisas ekstraktu (emaljētā traukā uzvāra 2 glāzes ūdens, pieber 3 ēdamkarotes žāvētu viena vai otra auga lakstu un karsē uz vidējas uguns, līdz puse šķidruma iztvaiko; atlikumu izkāš, biezumus izspiež un pielej vannas ūdenim).

Nevajadzētu aizmirst arī vingrošanu un masāžu. Regulāri vēlams vingrināt kaklu (noliekšana, grozīšana) un katru vakaru ar pirkstu spilventiņiem izmasēt sāpošās vietas kakla pamatnē un pakausī.

Pievienot komentāru