Lai pelde labāk aizskalotu nogurumu un radītu možumu, vannas ūdenim var pievienot kādu atbilstošu tonizējošu līdzekli.
Labvēlīgu ietekmi uz ādu atstāj pelde ūdenī, kam pievienots 250 g vārāmā sāls. Bet, ja 35 ºC siltam ūdenim pievieno skuju ekstraktu, vanna mazinās nogurumu un atjaunos spēkus.
Ārstniecisku efektu dod vannas ar dažādu augu – kumelīšu, salviju, piparmētru, pelašķu, nātru, bērza lapu un pumpuru, liepu ziedu – novārījumu. To sagatavošanai ņem 250 g augu maisījuma, aplej ar litru verdoša ūdens, uzkarsē līdz viršanai, vēl 10–15 minūtes karsē uz lēnas uguns, tad izkāš un pielej ūdenim. Šāda vanna paaugstina organisma vispārējo tonusu, novērš dažādus ādas iekaisuma procesus, attīra poras, uzlabo asinsriti.
Vanna (ūdens temperatūra 37 ºC) ar 500 g glicerīna piedevu mīkstina ādu un aktivizē tās bioloģiskos procesus. Līdzīgi uz sausu un iekaisušu ādu iedarbojas auzu pārslu izvilkums (marles maisiņu ar 250 g pārslu novieto zem karstā ūdens strūklas, bet aukstā ūdens krānu atgriež vēlāk). Vannā arī var pavingrot un izdarīt ķermeņa masāžu.
Ir cilvēki, kam peldes vannā nav ieteicamas, toties duša der visiem. Nevēloties pārāk sasprindzināt nervus, ūdens temperatūru var noregulēt atbilstoši savai labsajūtai.
Turpretim, ja 1–2 minūtes ilgu karstu dušu uz 5 sekundēm nomaina ar aukstu, tas stimulēs organisma procesus, paaugstinās vispārējo tonusu, uzlabos asinsriti. Šo procedūru var atkārtot 2–3 reizes un pēc pēdējās aukstās dušas enerģiski norīvēt ķermeni ar dvieli. Ieteicama arī īslaicīga (2–5 sekundes) auksta ūdens šalts.
Taču cilvēkiem, kas sirgst ar reimatismu, radikulītu un paaugstinātu nervu uzbudinātību, šī procedūra nav ieteicama. Ja ikdienā vanna vai duša nav pieejama, no rīta var aplaistīties ar vēsu ūdeni, kam pievienots odekolons vai kāds tualetes ūdens.