2. Der laktozes nepanesības slimniekiem
Viens no mītiem, kas vajā laktozes nepanesības slimniekus, ir uzskats, ka tiem ir liegti jebkādi piena produkti. Tā nav taisnība. Kāpēc? Izskatīsim raudzēto piena produktu rašanās mehānismu! Raudzēšana ir process, kura ietvaros pienam tiek pievienotas īpašas, labas baktērijas, kas piena cukuru laktozi apēd un pārvērš pienskābē, tādejādi to neitralizējot. Procesā skābpiena dzēriens iegūst arī tam raksturīgu konsistenci, patīkami skābu garšu un smaržu. Novērojumi un pētījumi parāda, ka lielākajai daļai laktozes nepanesības slimnieku raudzēti piena produkti neizraisa nepatīkamas reakcijas, tāpēc ir droši lietojami uzturā.
3. Raudzētajiem piena produktiem ir arī citas noderīgas funkcijas
Runājot par raudzēto piena produktu labvēlīgu ietekmi uz zarnu traktu, dažreiz mēdzam aizmirst par citām to funkcijām. Pētījumi liecina, ka raudzēti piena produkti, piemēram, Lakto var samazināt holesterīna daudzumu asinīs, pasargāt no sirds-asinsvadu saslimšanām un palīdzēt noturēt svaru pēc tā samazināšanas. Noris arī pētījumi par skābpiena dzērienu iespēju samazināt asinsspiedienu hipertensijas slimniekiem. Nevar noliegt – šie ir produkti ar labvēlīgu ietekmi un milzīgu potenciālu nākotnē.
Kāds daudzums raudzētā piena dzēriena ieteicams labas veselības uzturēšanai? Nav definēts konkrēts daudzums, un tas, turklāt, var atšķirties atkarībā no vecuma, dzimuma un fiziskās aktivitātes līmeņa, taču viena deva jeb 200 mililitri šāda produkta kā otrās brokastis, launags vai uzkoda ir lieliska ideja!