Masāža, diēta, fitoterapija. Ārstes Mihailovas 10 dienu atveseļošanās programma

Limfomasāža
Nākamā procedūra, kuru tāpat vēlams veikt divreiz dienā tūlīt pēc vēdera masāžas, ir limfomasāža. Tās laikā ādu pietiekami jutīgi knaiba, staipa un cenšas savirpināt. Ir arī šāds paņēmiens: īkšķi un rādītājpirkstu novieto zināmā attālumā vienu no otra, tad saspiež kopā, satverot un saspiežot ādu.

Stipras sāpes, veicot šīs manipulācijas, jūtamas tikai pašā sākumā, drīz vien sāpju sajūtas pazudīs, tāpēc jāapbruņojas ar pacietību un neatlaidību. Virkne speciālistu uzskata, ka limfomasāža jāveic maigām, atslābinātām kustībām, jo, ja iedarbība ir pārāk spēcīga, var veidoties hematomas, kas traucē limfas plūsmu. Bet metodes autore ir pārliecināta, ka no pārāk vājas un saudzējošas knaibīšanas labuma ir visai maz, taču arī pārcensties nav vēlams.

Iesākumā 10 minūtes šādi masē vēderu, tad knaiba krūtis, kājas, muguru (cik tālu vien iespējams aizsniegt), gūžas. Masējot gūžas, atklāsies milzum daudz sāpīgu zonu, par kurām nebija ne mazākās nojausmas. Šīs sāpes var liecināt par asins un limfas plūsmas traucējumiem, nogulsnēšanos un iekaisuma perēkļiem mazā iegurņa orgānos, to skaitā prostatas dziedzera iekaisumu vīriešiem un piedēkļu iekaisumu sievietēm. Limfomasāža ne tikai palīdzēs atbrīvoties no šīm kaitēm, bet arī novērsīs to attīstību.

Ļoti ieteicama ir sejas un kakla limfomasāža: tā palīdz saglabāt labu izskatu un veselīgu ādu, nostiprina zobus, uzlabo redzi, atveseļo vairogdziedzeri. Un nav jābīstas, ka āda izstiepsies, gluži pretēji – tā kļūs daudz tvirtāka.

Medus masāža
Iesākumā šī procedūra var šķist diezgan sāpīga, taču jau pēc pāris seansiem tā izraisa vienīgi patīkamas sajūtas. Medus masāžas laikā āda sasilst, attīrās, sāk labāk elpot, savelkas, kļūst gludāka un mīkstāka.

Medus masāžu veic pēc abām iepriekšējām masāžām. Tīru un sausu ādas daļu apziež ar plānu kārtiņu labas kvalitātes medus. Pēc tam ātrā vai vidējā tempā piespiež ķermenim plaukstu un strauji atrauj. Tā turpina, līdz āda kļūst sārta, sausa un vairs nelīp, bet uz rokas paliek košļājamajai gumijai līdzīga masa – neuzsūktais medus kopā ar ādas izdalījumiem. Masāžas laikā medus izvelk no ādas kaitīgās vielas, un tās krāsa mainās. Smagi slimiem cilvēkiem āda nereti kļūst tumši brūna, ar nepatīkamu smaku, tāpēc pēc procedūras obligāti jānomazgā rokas.

Pabeidzot masāžu, lai āda nebūtu sausa, ķermeni ieziež ar jebkuru augu eļļu. Taisot medus masāžu citam cilvēkam, nepieciešams uzvilkt rokā plānu gumijas cimdu.

Mutes dobuma masāža
Šo masāžu veic gan profilakses, gan ārstniecības nolūkos: pret atmiņas, artikulārā aparāta, dzirdes pavājināšanos, elpošanas traucējumiem, krākšanu, ja jūtamas sāpes košļājot un izdarot rīšanas kustības, kā arī tuvredzības, glaukomas un kataraktas gadījumos. Masāža uzlabo asins un limfas plūsmu, stimulē bioloģiski aktīvās zonas un novērš venozo asiņu nogulsnēšanos mutes dobumā.

Pirms masāžas ļoti rūpīgi jānomazgā rokas. Ja masāžas laikā mutē izdalās daudz putu, tā periodiski jāizskalo.

Vispirms ar pirkstiem pamasē apakšžokļa un augšžokļa smaganas. Ja atklājas kāds sāpīgs punkts, pie tā jāpakavējas ilgāk un vairākkārt jāuzspiež, līdz sāpes pāriet. Tad, sākot no galiņa un beidzot ar sakni, tieši tāpat jāizmasē mēle. Pēc tam – cietās un mīkstās aukslējas un nobeigumā vieta ap ūku (mazo mēlīti).

Uzmanību! Masēt mutes dobumu nedrīkst, ja ir stomatīts, parodontoze, herpesvīruss.

Ūdensprocedūras
Pēc masāžas var pāriet pie ūdensprocedūrām: kontrastdušas vai vannas, kas nostiprinās panākto pozitīvu efektu, veicinās organisma attīrīšanos un atveseļošanos.
Vannai var pievienot ārstniecības augu uzlējumus (ņem pusglāzi tā ārstniecības auga lakstu, kas konkrētam cilvēkam vairāk piemērots, aplej ar litru verdoša ūdens, 15 minūtes vāra, stundu nostādina, tad izkāš un pielej 36–37 grādus siltam vannas ūdenim). Var piepilināt 10 pilienus eikalipta vai baltegles eļļas. Ieteicamas organismu nostiprinošās un attīrošās vannas ar jūrassāli un ābolu etiķi: 3–4 ēdamkarotes jūrassāls un 2 glāzes ābolu etiķa atšķaida 2 litros ūdens un pielej 38 grādus siltam vannas ūdenim. Procedūru ilgums – 7–15 minūtes.

Ārstniecības augi
Tiem, kas nolēmuši izmēģināt 10 dienu ilgo ārstnieciski atveseļojošo kursu, jau ar pirmo organisma attīrīšanas dienu ieteicams lietot augu preparātus pēc šādas shēmas.

* Pirmās 3 dienas 2 stundas pēc vakariņām (tās nedrīkst būt vēlāk par pulksten 18) jāapēd 2 ēdamkarotes diļļu sēklu, kas sajauktas ar nelielu daudzumu medus, un jāuzdzer glāze vārīta ūdens.

* Vēl pēc 3 stundām, pirms gulētiešanas (pulksten 23), jāiedzer ēdamkarote rīcineļļas – tas ir efektīvs žulti dzenošs līdzeklis, stimulē žultspūšļa un aknu darbību un veicina to attīrīšanos. Var arī lietot rīcineļļu kapsulās.

Uzmanību! Lietot rīcineļļu nedrīkst, ja ir hemoroīdi un caureja.

* Vienlaikus ar vēdera masāžu vēlams veikt pretparazītu terapiju: visu kursa laiku 3 reizes dienā (no rīta, pusdienās un vakarā) 30 minūtes pirms ēšanas lieto pa pustējkarotei maisījumu, kas pagatavots no vienādās daļās sajauktām un pulverī saberztām vērmelēm, biškrēsliņiem un pelašķiem. Maisījums ir rūgts, tāpēc to var ievietot želatīna kapsulās.

Diēta
Ārstnieciski atveseļojošā kursa laikā ieteicams 5 dienas, bet vēl labāk – vienu nedēļu – pāriet uz kartupeļu diētu, kas piesātinās organismu ar kāliju un citām vērtīgām vielām, attīrīs kuņģa-zarnu traktu, normalizēs sirds un nieru darbību, palīdzēs atbrīvoties no liekā svara. Sevišķi vēlama šī diēta ir tiem, kam ir hipertonija un asinsrites traucējumi.

Visas dienas laikā ēd tikai ar visu mizu vārītus vai vēl labāk – cepeškrāsnī ceptus kartupeļus bez sviesta, sāls un piedevām. Lai kaut nedaudz šo vienveidību dažādotu, var pievienot nedaudz sasmalcinātu ķiploku un svaigu gurķi, bet arī bez sāls. Dienas deva – ne vairāk par 1,5 kilogramiem kartupeļu. Kartupeļu diētu ir viegli izturēt, jo tā ir gana sātīga, kaut gan, protams, ilgstoši viens un tas pats ēdiens ātri apnīk. Dzert nedrīkst īpaši daudz: 2–3 tasītes zaļās tējas vai augu uzlējumu dienā.

Pievienot komentāru