Masāža, diēta, fitoterapija. Ārstes Mihailovas 10 dienu atveseļošanās programma


Ārste un dziedniece Irīna Mihailova ir izstrādājusi pašatveseļošanās metodi, ar kuras starpniecību ikviens 10 dienās var ne tikai savest kārtībā savu veselību, bet arī novērst iespējamo slimību attīstību. Metodē iekļauti vairāki masāžas veidi, ūdensprocedūras, fitoterapija un diēta. Kopumā nepieciešami 10 seansi – pa 1,5–2 stundām dienā.

Vispirms – vēders
Procedūra, ar kuru sākas katrs seanss, ir vēdera masāža. To veic, izdarot vieglus un mierīgus uzspiedienus ar pirkstu spilventiņiem vai dūrēm. Spiest stipri vai bakstīt vēderu nevajag: labāk būt piesardzīgākiem un uzspiest slābanāk nekā pārcensties un nodarīt sev kaitējumu. Masāžu sāk labajā pusē zem krūškaula – vietā, kur atrodas divpadsmitpirkstu zarnas sīpols.

Tad masē žultspūšļa, aizkuņģa dziedzera, aknu apvidu, pēc tam, vienalga kādā secībā, kuņģa, liesas, zarnu un uroģenitālās sistēmas orgānu vietas. Ja uzspiežot tai vai citai vietai, jūtamas sāpes, spiedienu nedaudz atslābina un tur roku, līdz nepatīkamās sajūtas pāriet. Stiprāk sāpošās vietas var pamasēt vairākas reizes.

Vēders jāmasē 1–2 reizes dienā pirms ēšanas visa kursa laikā (pēc vēlēšanās kursu var pagarināt līdz 20 dienām, taču pēc tam obligāti nepieciešams 10 dienu pārtraukums un tikai tad to var atkārtot). Cilvēkiem, kas vecāki par 40 gadiem, pirms sāk masāžu, drošības labad vēlams konsultēties ar ārstu un pārbaudīt vēdera dobuma orgānus ar ultraskaņu.
Tūlīt pēc masāžas jāizpilda šāds vingrojums: jāapsēžas uz krēsla, jāiztaisno mugura un dažas minūtes jācenšas vēdera muskuļus sasprindzināt tā, it kā vispirms tos virzītu pulksteņa rādītāja, bet pēc tam – pretējā virzienā.

Šāda masāža noņem iekšējo orgānu spazmas, iekaisumus un tūskas, uzlabo asins un limfas cirkulāciju visā organismā un normalizē vielmaiņas procesus. Tā palīdz arī atbrīvoties no sāpēm mugurā un bezmiega, ievelk vēdera muskuļus. Tāpat ar šīs masāžas palīdzību iespējams nomest liekos kilogramus, jo tiek sadedzināti tauku uzkrājumi vēdera dobumā.

Uzmanību! Vēdera masāžu nedrīkst veikt grūtniecības laikā, kā arī, ja ir akūta vēdera dobuma patoloģija, kas prasa ķirurģisku iejaukšanos.

No šīs masāžas jāatsakās arī visiem tiem, kas sirgst ar akūtu hepatītu, iedzimtu atrofiju, kuriem ir problēmas ar žultspūsli, ir akmeņi žultsvados, aknu ciroze, akūts nieru iekaisums, infekcijas slimības ar augstu ķermeņa temperatūru, sirdskaites, sirds mazspēja pēcinfarkta periodā, trombozes un kolagenozes (piemēram, reimatisms), psihiska saslimšana, svaigas brūces un asiņošana.

Masāžu nedrīkst veikt arī pēcoperācijas periodā. Vēl jāņem vērā, ka šī masāža var izraisīt arteriālā spiediena paaugstināšanos, tāpēc tā nav vēlama, ja ir smagas formas hipertonija un hipertoniskā krīze.

Lai lasītu rakstu tālāk, šķiriet nākamo lapu!

Pievienot komentāru