Kustības, ziedes, novārījumi un vannas pret sāpošām locītavām

Ziede:
* ņem pa 2 ēdamkarotēm ārstniecības amoliņu, apiņus un asinszāli. Kaltētus un pulverī saberztus augus sajauc ar 50 g vazelīna un rūpīgi samaisa līdz viendabīgai masai. Kompreses ar šo ziedi mazina sāpes un palēnina iekaisuma procesu.
Izvilkums:
* 20 g zirgkastaņas ziedu aplej ar puslitru spirta vai degvīna un 2 nedēļas nostādina. Lieto ierīvēšanai pret artrīta izraisītām sāpēm.

Komprese:
* reimatiskā poliartrīta gadījumā sāpošajai locītavai piesaitē dadža vai māllēpju lapas. Ja to dara regulāri, no sāpēm var atbrīvoties uz ilgu laiku.

Novārījums vannai:
* sajauc 1 kg priedes mizu, 1 kg bērza mizu un 100 g ozola mizu. Maisījumu aplej ar 3 litriem ūdens, stundu vāra, izkāš un pielej vannas ūdenim. Procedūra nedrīkst būt ilgāka par 10 minūtēm.

Vēl viena ļoti sena recepte, kuru locītavu ārstēšanai izmantoja mūsu senči. Ja esat līdz nāvei noguris vai arī pirms laika apstākļu maiņas lauž kaulus, var pamēģināt tieši virsū smeldzošajai locītavai uzlikt putriņu, kas pagatavota no rīvēta rāceņa, rutka, bietes, lakšiem (kazu ķiplokiem) un pētersīļiem. Var arī cieši piesaitēt kāpostlapas. Sāpes noteikti pāries.

Visiem, kas sirgst ar reimatiskām kaitēm, ieteicamas fizioterapijas procedūras. Labi palīdz sildīšana.

Kā pierādījusi prakse, regulāras sildīšanas uz ilgu laiku spēj atbrīvot no locītavu sāpēm. Labu efektu dod arī elektroforēze ar dažādiem pretsāpju un pretiekaisuma preparātiem un mikroelementiem bagātās dūņu procedūras.

Pievienot komentāru