Iemesli, kādēļ nevajadzētu pērt savu bērnu

  1. Pēršana bojā Jūsu un bērna savstarpējās attiecības un uzticību

Vai atcerieties kā Jūs bērnībā piedzīvojāt pēršanu? Vai atcerieties kā pēc tam Jūs nodomājat: “Es esmu tik pateicīgs par to, ka vecāki mani mīl tik ļoti, lai mani sistu”? Protams, ka nē! Jūs visticamāk domājāt, ka Jūs viņus ienīstat vai ko līdzīgu, kas neuzlabo attiecības un nevairo uzticēšanos.

Protams, šādas domas bērna prātā nesaglabājas ilgi, ja vispārējie vecāku pienākumi tiek veikti labi. Tomēr pēršana var radīt nestabilu pamatu uzticībai starp Jums un Jūsu bērnu. Bērns sagaida, ka Jūs vienmēr aizstāvēsiet gan viņu, gan viņa intereses, bet pēršana bērnam liek apšaubīt šo pieņēmumu.

  1. Neviens nav spējīgs mācīties, kad izjūt bailes

Dr. Brūsa Liptona (Dr. Bruce Lipton) pētnieciskais darbs parāda, ka tas ir bioloģiski neiespējami iemācīties kaut ko jaunu un attīstīt prāta spējas, kad cilvēks izjūt bailes. Baiļu situācijās cilvēks izjūt adreanalīnu, kas izraisa nepieciešamību cīnīties un aizstāvēties kā arī kortizols ieplūst asinīs un smadzeņu šūnās. Asins plūsma tiek novirzīta uz cilvēku ekstremintātēm un tiek noslēgta domāšana ar smadzeņu priekšējo daļu, lai varētu pieņemt instinktīvākus lēmumus, situācijās, kad nejūtamies nedroši. Ja Jūs vēlaties, lai Jūsu bērns apgūst jaunas zināšanas un attīsta domāšanu, tad pēc iespējas vairāk samaziniet baiļu sajūtu bērnā.

  1. Pēršana samazina Jūsu morālo ietekmi pār bērnu

Ir zināms pieņēmums, ka “visas ietekmes pamatā ir attiecības”. Kad Jūs domājat par cilvēkiem, kuriem Jūs uzticaties, kurus Jūs klausāt un, kuriem lūdzat padomu, tie ir tie cilvēki, kuri Jūs ir atbalstījuši un iedvesmojuši. Jūs nedodaties pēc atbalsta pie cilvēkiem, kuri Jūs aizskar vai fiziski, vai morāli. Vai vēlaties, lai bērns Jūsos ieklausītos? Tad Jums ir jāpārtrauc bērnu pēršana, pat tad, ja tas ir “viņu pašu labā”.

  1. Pēršana bērniem māca melot, lai nesaņemtu sodu un viņi sāk no Jums izvairīties

Kad Jūs domājat par sodu, tad lielākoties bērns neuzlabo savu uzvedību, izņemot situācijas, kad bērns ir kopā ar soda izpildītāju. Lielākā daļa cilvēku uzvedas kā viņi vēlas, ja vien nepastāv liels risks, ka viņu sliktā uzvedība varētu tikt atklāta. Sods māca bērnus izvairīties no vecākiem, kas viņiem asociējas ar soda saņemšanu.

Avots:

Zeltene

COMMENTS

  • <cite class="fn">Miks</cite>

    Sīkāks tiku pērts,bet neatceros,vēlāk parasti tikai draudēja sadot pa dibenu,bet bail bija,jo zināju,ka varu arī norauties no senča.un norāvos arī,10.g.vecumā,par galīgiem sīkumiem iespieda manu galvu padusē un sadevās ar siksnu pa pliku dibenu.sākumā aiz bailēm pat pakliegt nevarēju,sāpēja un drausmīgs kauns bija

  • <cite class="fn">Elīna</cite>

    Mana reizēm uzšāva pa dupsi,parāda aiz aus,bet tētis pat nedraudēja,līdz 9.g.vecumam,un tad es dabūju tā…ar siksnu pa pliku pakaļu!atceros traki šoku,sāpes un kaunu,jo sīkais brālis un māsa to visu dabūja noskatīties-tā teikt par brīdinājumu (viņus liekas nereizi nenopēra),bļāvu un locijos arī laikam traki

Pievienot komentāru