Vai jums nācies no rīta pamosties ar domu, ka labprātāk šajā pasaulē darītu vienalga, ko, lai tikai nevajadzētu iet uz darbu? Domājot par klientiem, biznesa partneriem, kolēģiem, priekšniekiem, pārņem nelabums gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Piemetas visādas iespējamās kaites, bet kājas uz darbu gluži vienkārši nenes.
Pamazām zūd interese par dzīvi, tuvajiem cilvēkiem un pašam par sevi. Viss, kas agrāk šķita interesants un saistošs, kļūst pelēks un tukšs. Viss, kas vēl nesen izraisīja prieku un pozitīvas emocijas, tagad kļuvis vienaldzīgs vai pat par ciniska izsmiekla objektu.
Kāpēc tā notiek? Tāpēc, ka tāda ir psihes aizsargreakcija pret profesionālās izdegšanas sindromu. Cena, ko darbinieki maksā par kompānijas panākumiem konkurences cīņā, mēdz būt ļoti augsta.
Mediķi, psihologi un psihoterapeiti uzskata, ka dažāda līmeņa vadītāji gandrīz visi kā viens pieder riska grupai un ir pakļauti saslimšanai ar infarktu, kuņģa čūlu, alkoholismu, psihiskiem un ģimenes attiecību traucējumiem un virkni citu slimību, ko izraisa stress un profesionālā pārslodze.
Lai uzzinātu tautas medicīnu pret hronisku nogurumu, šķiriet nākamo lapu!