Anēmiju spēj izraisīt folijskābes deficīts. To dāsni satur pētersīļi, spināti, Briseles kāposti, melones, arbūzi, ķirbji, zirņi, mandeles, kvieši, rudzi. Negatavojiet ēdienu vara katlos un pannās, jo varš paātrina folijskābes noārdīšanos.
Smagums kuņģī mēdz būt arī tad, ja organismam pietrūkst augu šķiedru. Ja tā, priekšroka dodama ēdieniem, kas gatavoti no kāpostiem, burkāniem, pupiņām, auzām, vārītiem kartupeļiem. Vēlams ēst arī mandeles, rozīnes, plūmes, riekstus. Nedrīkst arī aizmirst, ka, lietojot šādu uzturu, jāizdzer vismaz divi litri šķidruma dienā.
Migrēna. Mazāk jālieto cūkgaļa, kukurūza, ķiploki, rieksti, kafija, tēja, kokakola. Nevajag padoties arī fermentus saturošu produktu, kā arī baklažānu, šokolādes un alus kārdinājumam. Vēl nav ieteicams lietot uzturā sodu un raugu.
Pret bezmiegu ieteicams pievērsties produktiem ar nomierinošu efektu. Tādi ir apelsīnu miziņa, salvija, krustnagliņas, ķimenes, ingvers, medus, arī cukurs.
Pret trombozi noder čili pipari, sarkanvīns, vīnogu sula, ķiploki, ingvers un sīpoli.
Čūlu ārstē kāposti, banāni, vīģes, lakricas sakne.
Pret diareju palīdz tēja, muskatrieksts, ingvers, lakricas sakne, kanēlis, kaltētas mellenes.
Asinsspiedienu pazemina un asinsvadus paplašina olīveļļa, sīpoli, ķiploki, selerija, greipfrūts.
Mikrobus nogalē ķiploki, sīpoli, jogurts, plūmes, tēja, vīns, mārrutki, lakricas sakne, liepu ziedi, kāposti, burkāni, āboli, banāni, bietes, dzērvenes, medus.
Savā ziņā pretsāpju iedarbība piemīt ķiplokiem, sīpoliem, lakricas saknei, piparmētrai, ingveram.