Brīvdienu plānošanas apdraudējumi. Kā sevi pasargāt no krāpniekiem?

Jūsu vietņu konti

Ja jums jau ir konts Airbnb, Booking.com vai citā brīvdienu nomas vietnē, jūs, visticamāk, centīsities rezervēt apmešanās vietu caur to. Taču jums atkal ir jāuzmanās, lai nezaudētu piekļuvi savam kontam. Izturieties nopietni pret drošību. Izdomājiet sarežģītu paroli (Kaspersky Password Manager var palīdzēt to veikt) un, ja iespējams, ieslēdziet divfaktoru autentifikāciju. Vienmēr pārbaudiet pieteikšanās lapas vietrādi URL un pārliecinieties, ka savienojums ir drošs.

Starp citu, ja jums vēl nav konta, pikšķerētāji var mēģināt nozagt jūsu informāciju no citiem pakalpojumiem, mudinot jūs pieteikties caur sociālo tīklu vai e-pastu. Viņi to centīsies darīt pikšķerēšanas vietnēs, kas ir ļoti līdzīgas ceļotāju vidū populārām īstajām vietnēm.

Viltus biļešu pirkšanas vietnes

Jau iepriekš sacījām, ja piedāvājums izklausās pārāk labi, lai būtu patiess, droši vien tā arī ir. Tas attiecas arī uz lētām aviobiļetēm. Vai jūs ir ieinteresējušas zemas cenas un labi pazīstams biļešu iegādes pakalpojuma nosaukums? Pārliecinieties, ka tā patiešām ir šī pakalpojuma vietne, rūpīgi pārbaudot vietrādi URL. Viltus biļešu iegādes vietnes var pat rādīt īstas biļešu cenas un reisa informāciju, jo dažas pikšķerēšanas vietnes sūta meklēšanas pieprasījumus īstajiem lidojumu apkopotājiem un parāda no tiem saņemtos datus. Taču tās nedarīs to pašu ar jūsu naudu, bet gan paturēs to sev un neiegādāsies jums īstu biļeti.

Lūk, daži padomi, kas var palīdzēt izvairīties, ka nekrītat par upuri gandrīz neviena veida ļaundariem, kad plānojat brīvdienas.

• Izturieties skeptiski pret vilinošiem piedāvājumiem.

• Pārbaudiet, vai savienojums ir drošs, pirms ievadāt vietnē personiskos datus.

• Vienmēr pārbaudiet adreses joslu, lai pārliecinātos, ka patiešām esat tajā tīmekļa vietnē, kurā jums ir jābūt.

• Pērciet biļetes un rezervējiet viesnīcu numurus vai nu tieši no uzņēmuma, vai arī labi pazīstamā biļešu iegādes vai viesnīcu rezervēšanas vietnē.

• Nepiedalieties apšaubāmās akcijās.

• Izmantojiet stipras paroles un divfaktoru autentifikāciju, kur iespējams.

• Adreses josla ir jāpārbauda, bet ar to var būt par maz, jo daži ļaundari labi prot viltot adreses, tāpēc vienmēr izmantojiet aizsardzības risinājumu.

Pievienot komentāru