Vai visu gadu esat strādājis un beidzot nolēmis doties jaukās brīvdienās, lai pāris nedēļu pavadītu prom no mājām, biroja un visa pārējā? Lieliski! Protams, jūs negribat savas sūri grūti pelnītās brīvdienas nekādi sabojāt. Piesardzīgi plānojiet ceļojumu, lai tā gaitā izvairītos no vilšanās vai vēl kā sliktāka.
Kaspersky Lab eksperti iztirzā pikšķerēšanas paņēmienus, ko noziedznieki atvaļinājumu sezonā izmanto ļaužu naudas un personas datu zagšanai, un veidus, kā no tiem izvairīties, kad plānojat ceļojumu.
Pievilcīgi piedāvājumi
Cik labi atpūties jutīsities pēc brīvdienām, lielā mērā ir atkarīgs no izvēlētās apmešanās vietas. Protams, visi grib rezervēt kaut ko jauku, neatdodot par to visu naudu. Tātad iztēlojieties, ka ieraugāt sludinājumu, kurā grezns dzīvoklis ar divām guļamistabām netālu no kādas Eiropas valsts galvaspilsētas centra tiek piedāvāts par 500 EUR mēnesī. Vai vesela māja ar četrām guļamistabām, kamīnu un baseinu Prāgā tikai par 1000 EUR mēnesī. Atsauksmēs ir aprakstītas brīnišķīgas brīvdienas un viesmīlīgi saimnieki. Te nu ir jāsaprot, ka piedāvājums ir pārāk labs, lai būtu patiess.
Rūpīgi apskatiet vietrādi URL – varbūt jūs atklāsit, ka pārlūkojat pilnīgi citu vietni, nekā domājāt. Uzmanieties – Airbnb.com un, teiksim, Airbnb.com.rooms-long-term-rent.online ir divas pilnīgi dažādas vietnes: pirmā ir īsta, bet otrā (vai kaut kas tamlīdzīgs) ir pikšķerēšanas vietne, kas maskējas par īsto Airbnb. Viltus lapā viss, sākot no aprakstiem līdz jūsmīgajām atsauksmēm, ir viltots un ievietots, lai pievilinātu lētticīgus ceļotājus. Ja neko nezināt par vietni, kas piedāvā tik pievilcīgas brīvdienas, meklējiet tiešsaistes atsauksmes citās, cienījamās vietnēs. Ja atrodat sliktas atsauksmes par vietni vai nespējat atrast nekādas, atturieties no pirkuma, lai cik lielisks tas šķiet.
Lai lasītu rakstu tālāk, šķiriet nākamo lapu!