Bietēs ir daudz cukura, nedaudz organisko skābju. Tās veicina kuņģa sekrēciju, tāpēc jālieto piesardzīgi, ja ir diabēts, pankreatīts, hiperacīds gastrīts vai divpadsmitpirkstu zarnas iekaisums.
Tās satur arī pektīnvielas, kas zarnu traktā aktīvi piesaista un palīdz izvadīt smagos metālus, tāpēc ieteicamas cilvēkiem, kuru darbs saistīts ar paaugstinātu smago metālu saturu apkārtējā vidē (keramiķiem, vitrāžistiem, juvelieriem). Svaigām un vārītām bietēm ir atšķirīga iedarbība.
Svaigu biešu sula
* Sejas un pakauša neiralģijas gadījumos sāpošajā pusē ausī uz nakti iepilina dažus pilienus sulas.
* Glāzi svaigu rīvētu biešu sajauc ar ēdamkaroti etiķa, nostādina 4–5 stundas, tad izspiež un izkāš. Ja ir akūta angīna – skalo kaklu un mazliet norij.
* Ja ir pazemināts kuņģa skābes līmenis, sulu dzer pa 1/4–1/2 glāzes 15–20 minūtes pirms ēšanas.
* Vienādās devās sajauc biešu, ābolu un burkānu sulu. Lieto sirds-asinsvadu slimību (tahikardijas, stenokardijas, aritmijas, hipertonijas) ārstēšanai un profilaksei, arī pret mazasinību, smadzeņu aterosklerozi un palielinātu vairogdziedzeri.
* Sajauc 3 daļas biešu sulas, 6 daļas ābolu sulas un 7 daļas burkānu sulas. Dzer pa 0,5–1 glāzei 2–3 reizes dienā pret impotenci.
* Trīs ēdamkarotes sulas sajauc ar ēdamkaroti medus. Ieilgušu iesnu gadījumā pilina pa 5–6 pilieniem katrā nāsī 4–5 reizes dienā. Īpaši efektīvs bērniem, kam ir aizdegunes iekaisums.
* 100–150 g sulas dzer 2–3 reizes dienā nierakmeņu un žultsakmeņu izvadīšanai.
Biešu novārījums
* Hronisku iesnu gadījumā vairākas reizes dienā skalo degunu ar biešu novārījumu.
* Lai veicinātu matu augšanu, rīvētas bietes sajauc ar karstu ūdeni attiecībā 1:1, nostādina 5 dienas, tad izkāš. Katru dienu ierīvē matu saknes. Kurss – 1–2 mēneši.
* Hemoroīdu ārstēšanai un profilaksei 3 reizes dienā pirms ēšanas izdzer 0,5–1 glāzi novārījuma.