45% iedzīvotāju uzskata, ka darbaholisms noved pie izdegšanas

Aptaujas dati arī atklāj, ka uz darbaholismu kā kaitīgu ieradumu skatās vienlīdz daudz gan sieviešu, gan vīriešu dažādos vecumos. Tikmēr uzskatu, ka šāda īpašība liecina par cilvēka neprasmi plānot laiku, biežāk paudušas daiļā dzimuma pārstāves, īpaši vecumā pēc 35 gadiem. Šādai nostājai biežāk piekrīt arī vīrieši pēc 35. Tikmēr darbaholismu kā noderīgu karjerai biežāk atzīmējuši gados jaunāki stiprā dzimuma pārstāvji.

Uz darbaholismu kaitīgumu īpaši bieži norādījuši respondenti, kuri strādā pārdošanas, mazumtirdzniecības jomā, kā arī informācijas tehnoloģiju nozarē. Tikmēr kā labvēlīgu karjerai to uztver tūrisma, viesnīcu biznesa un transporta, loģistikas industrijas darbinieki.

Karjeras portāls themuse.com tikmēr skaidro, ka darbaholisma iemesli visbiežāk iedalās trīs kategorijās – pirmā ir bailes pazaudēt labu darbu, reputāciju vai statusu-, otrā – vēlme saņemt augstu atalgojumu un citus bonusus-, bet trešā – kaislība pret darāmo darbu. Kā skaidro speciālisti, lai sāktu pārvarēt pirmo darbaholisma iemeslu, ir vērts pamēģināt doties stundu agrāk uz mājām, un šo laiku veltīt sev. Pēc nedēļas var atskatīties uz rezultātiem, un pārliecināties, ka statuss un respekts, visticamāk, nav zaudēts. Ja darbaholisma iemesls ir finansiāls, eksperti iesaka lūgt vadībai, skaidrojot savas dotības, palielināt algu, vienlaikus nepalielinot slodzi. Tāpat šajā gadījumā var noteikt sev konkrētus mērķus, kam krāt naudu, un, kad tie ir sasniegti, slodzi samazināt. Savukārt, ja darbs ir kaislība, der atcerēties, ka arī, lai veiktu pienākumus, kas patīk, iedvesmai ir nepieciešama atelpa. Šādā gadījumā ir vērts pameklēt arī citas aizraušanās, kas saistītas ar draugiem, ģimeni vai sportiskām interesēm.

CV Market aptaujā “Kāda ir Jūsu attieksme pret darbaholismu?” kopumā piedalījās 577 respondenti vidēji vecumā no 20 līdz 55 gadiem

Aptaujas dati tika ievākti no 11. – 25. maijam.

Pievienot komentāru