Kaut gan jūlijā laikapstākļi bijuši mainīgi, karstai saulei mijoties ar lietus mākoņiem, vasara vēl aizvien ir pašā plaukumā. Un kas gan tas būtu par brīvlaiku bez peldēšanās? Lai bērnam atvieglotu peldapmācības procesu, tam jābūt jautram, papildinātam ar rotaļām un drošam, tādēļ esam apkopojuši pāris ieteikumus. Plašāk par to, kā bērnam iemācīt peldēt, stāsta fitnesa treneris, Rimi Bērniem eksperts Kārlis Birmanis.
Gatavi sākt
Peldēšanas apmācību visdrošāk veikt sertificēta trenera pavadībā, tomēr, ja šādas iespējas nav, bērnu var mācīt peldēt arī paši vecāki. Vissvarīgākais šajā procesā ir bērnam radīt drošības sajūtu – katrā apmācības posmā ļaut brīvi darboties pašam, bet vienlaikus būt blakus. Bērna pirmajiem iespaidiem, saskaroties ar ūdeni, jābūt pozitīviem. Tas nozīmē arī to, ka neko nevajadzētu sasteigt. Vecākiem jāļauj bērnam pētīt ūdeni un tajā peldošās lietas, kā arī nevajadzētu steigties ar peldēšanas tehnikas mācīšanu. Svarīgi, lai arī pieaugušais šajā procesā jūtas atbrīvots, pretējā gadījumā mazais to var sajust, un tas arī viņu var padarīt nedrošu. Jāņem vērā arī tas, ka mainīga ūdens temperatūra var izraisīt diskomfortu – vecākiem jābūt gataviem uz to, ka sākotnēji bērns var protestēt.
Bērna balstīšana
Pirmajās reizēs ūdenī bērnu turiet uz rokām droši un stabili, bērna galvai jāatrodas virs ūdens. Ļaujiet bērnam pētīt notiekošo un vienkārši pieredzēt atrašanos ūdenī. Daži bērni gribēs kustināt kājas un rokas, citi atslābināsies un ļausies slīdēšanai pa ūdens virsmu. Ļaujiet darīt to, ko bērns vēlas, raugoties, lai viņš tiktu droši turēts un viņa galva visu laiku būtu virs ūdens. Ieteikums – dziediet kādu dziesmiņu vai runājieties, jo tas radīs drošības un kopības izjūtu. Nākamais solis ir zem bērna vēdera palikt peldēšanas dēlīti – paviziniet viņu uz tā pa ūdens virsmu. Tas palīdzēs mazajam pierast pie atrašanās ūdenī, sajust kustību un stāvēšanu ūdenī.
Lai lasītu raksta turpinājumu, šķiriet nākamo lapu!