Sejas pašmasāža palīdz novērst uztūkumus, atsvaidzina ādu, izlīdzina krunciņas un aizkavē to veidošanos. Tāpēc svarīgi zināt, kā tā pareizi veicama.
Ledus masāža
Ledus masāžu veic no rītiem.
Kas nepieciešams?
Kosmētiskais ledus. Vislabāk to pagatavot no minerālūdens vai augu uzlējumiem. Sausai ādai der liepu ziedu, kumelīšu vai bērza pumpuru novārījums, taukainai ādai – kliņģerīšu ziedu, dadža sakņu, asinszāles stublāju vai salvijas lapu novārījums, bet jutīgai ādai sasaldēts lakricas sakņu novārījums. Pati vienkāršākā un universālākā recepte ir ledusgabaliņos sasaldēts stiprs zaļās tējas uzlējums.
Kā masāža veicama?
Vislabāk to darīt tūlīt pēc tam, kad āda notīrīta. Izdarot apļveida kustības, ledusgabaliņu virza pa galvenajām masāžas līnijām:
* no atslēgkaula virzienā uz augšu pa kakla sānu (neskarot vairogdziedzera vietu),
* no zoda līdz auss ļipiņai,
* no deguna spārniem līdz auss skrimslim,
* no deguna pamatnes līdz auss augšējai malai,
* no virsdegunes virzienā uz leju līdz deguna malām,
* no virsdegunes līdz ārējam acs kaktiņam pa uzacs līniju,
* no acs ārējā līdz iekšējam kaktiņam,
* no pieres vidus līdz deniņiem.
Katrā līnijā izpilda vienu kustību. Ledusgabaliņu jācenšas bīdīt lēni, plūstoši, nestiepjot ādu. Ja āda ir plāna, ledusgabaliņu vēlams ietīt plānā batista audumā. Pēc masāžas seju viegli nosusina, apslauka ar toniku vai losjonu un ieziež ar dienas krēmu.
Kāds būs efekts?
Masāža uzlabo asinsriti un tātad – arī ādas barošanu. Āda savelkas, kļūst tvirtāka un elastīgāka. Bet pats cilvēks pēc šādas aukstas procedūras būs pilnībā pamodies.
Uzmanību! Šī masāža nav ieteicama, ja ir alerģija no aukstuma, noturīgi ādas apsārtumi, sīko asinsvadiņu tīklojums.