Kā vislabāk sagatavoties skrējienam? Siltam laikam iestājoties, aizvien vairāk gribas pavadīt laiku brīvā dabā

Iestājoties vasarīgi siltam laikam, liela daļa cilvēku nomainījuši treniņus sporta zālē pret aktivitātēm brīvā dabā – nūjošanu, skriešanu, pastaigām. Tāpat aktīvi sākusies arī maratonu sezona – daži maratoni un to posmi jau ir aiz muguras, bet straujiem soļiem tuvojas nākamie.

Kā vislabāk sagatavoties skrējienam gan atlikušajās dienās un nedēļās līdz tam, gan īsi pirms starta? ”Euroaptieka” farmaceite Anna Ļapidevska sniedz vērtīgus ieteikumus.

”Ir prieks, ka Latvijas iedzīvotāju vidū ir vērojama pozitīva tendence – cilvēki arvien biežāk sporto un veic dažādas fiziskas aktivitātes, kā arī aizvien vairāk piedomā pie pilnvērtīga un sabalansēta uztura. Ik gadu maratonos piedalās cilvēki, kas savus spēkus ir nolēmuši pārbaudīt pirmo reizi, tādēļ ir svarīgi zināt, kā skrējienam pareizi sagatavoties, lai nekaitētu veselībai,” stāsta ”Euroaptieka” farmaceite Anna Ļapidevska.

Farmaceite Anna Ļapidevska arī piedalīsies vienā no gaidāmajiem skrējējiem – ”Euroaptieka” Sieviešu skrējienā 2. jūnijā. Viņa atzīst, ka viņas un pārsvarā arī citu skrējēju galvenā motivācija, piedaloties dažādajās skriešanas distancēs, visbiežāk ir apņemšanās ievērot veselīgāku dzīvesveidu un pierādīt sev un citiem, ka to var izdarīt. Tomēr, lai šādus skrējienus noskrietu veiksmīgi, ļoti būtisks ir gatavošanās process pirms tam. Jāņem vērā, ka gatavojoties, būtiskas ir ne tikai sportiskas aktivitātes, bet arī sabalansēts uzturs. ”Sieviešu skrējiena distances ir dažādas un piemērotas gan pieredzējušām skrējējām, gan arī tām, kas skriešanu uzsākušas pavisam nesen. Ikvienai no skrējējām pirms starta ir jāpiedomā pie sabalansēta uztura un regulāriem treniņiem, un būtiski ir nepārcensties un ļaut savam ķermenim atpūsties no slodzes vismaz 2 dienas pirms gaidāmā skrējiena,” skaidro Anna Ļapidevska.

Lai lasītu rakstu tālāk, šķiriet nākamo lapu!

Pievienot komentāru