Eksperte ievadīja veikala domēnu pakalpojumā WHOIS un uzzināja, ka tas ir reģistrēts tikai pirms sešām dienām. Turklāt domēna īpašnieks nemaz nebija no Austrālijas, bet gan no Ķīnas. Ar to pietika, lai pārliecinātos, kā tā ir krāpšana. Viss liecināja par noziegumu – klasisku krāpšanu tiešsaistē, kad kiberblēži izveido viltus interneta veikalu, pievilina upurus ar lielu atlaižu un bezmaksas piegādes solījumiem un pēc tam pazūd ar maksājumu.
Lai izbeigtu medības, eksperte izvairījās no ēsmas un nopirka velosipēdu citā vietā. Lai vai kā, viņa tik un tā nebūtu varējusi samaksāt par to šajā portālā, jo dažas bankas jau bija sākušas bloķēt darījumus ar to. Tomēr labāk nepaļauties uz kāda cita ātro reakciju, tāpēc, lūk, kas jums ir jāzina, ja domājat kaut ko iegādāties internetā.
• Pirms pirkšanas noteikti palasiet atsauksmes par veikalu. Ja ir daudz negatīvu atsauksmju, neriskējiet, pat (vai jo īpaši) ja ir trekna atlaide, kas citur nav pieejama.
• Vienmēr atkārtoti pārbaudiet vietņu, vēstuļu un īsziņu īstumu.
• Ziniet, kas ir pikšķerēšana un kā no tās izvairīties.
• Nenoklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm, jo tās var vest uz ļaunprogrammatūru.
• Izmantojiet drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Internet Security, ar plašu pikšķerēšanas un ļaunprātīgu vietņu datubāzi, kas jūs pasargās no krāpšanas tiešsaistē.