Hroniskais tonsilīts bērnam. Operācija nav obligāta, norūdīšanās gan

Operācija nav obligāta
Ārsti, kas pārstāv konservatīvās medicīnas skolu, diagnosticējot hronisku tonsilītu, parasti iesaka vienu: izoperēt aukslēju mandeles. Taču, ja ir kaut mazākā iespēja atjaunot mandeļu aizsargfunkcijas, no operācijas jāatsakās, jo pēc tam tās piešūt atpakaļ savā vietā vairs nebūs iespējams. Kā pierādījuši pēdējo gadu pētījumi, bērnībā izoperētas mandeles vēlāk būtiski pazemina visa organisma imunitāti.

Nolemjot bērnam mandeles saglabāt, jāpatur prātā, ka hroniskais tonsilīts ātri no savām pozīcijām neatkāpjas, tāpēc nāksies apbruņoties ar pacietību un sagatavoties 1–2 gadus ilgai sistemātiskai ārstēšanai.

* Bērns 2–4 reizes gadā jāved uz medicīnas iestādi, lai tur izietu skalošanas kursu (šīs procedūras laikā mandeles tiek apsmidzinātas ar antiseptisku šķīdumu). Tas ir viens no labākajiem hroniskā tonsilīta ārstēšanas veidiem. Parastā kakla skalošana nav tik efektīva, jo skar tikai mandeļu virsmu, bet mikrobu perēkļus zāles neaizsniedz.

* Papildus ārsts ieteiks fizioterapijas procedūras.

* Ja ir iespēja, ieteicama homeopātiska ārstēšana: ārstējoties ar homeopātiskajiem preparātiem, kas katram tiek piemeklēti individuāli, parasti jau pēc gada hroniskais tonsilīts pilnībā pazūd.

* Ja homeopātija nav pieejama vai bērnam kaut kādu iemeslu dēļ nav vēlama, cīņai ar infekciju var izmantot fitoterapiju.

1. Tējkaroti svaigi spiestas ķiploku sulas sajauc ar ēdamkaroti augu eļļas, maisījumā iegremdē koka irbuli ar vates tamponu galā un bagātīgi apziež mandeles. Pēc 5 minūtēm atkārto, tikai tagad ķiploka sulas vietā izmanto aptiekā pirktu propolisa šķīdumu, kas līdzīgās daļās atšķaidīts ar ūdeni. Procedūru atkārto 3–4 reizes dienā pēc ēšanas. Ārstēšanās kurss – pa 2 nedēļām ar mēnesi ilgu pārtraukumu.

2. Pārtraukumos starp ķiploku un propolisa lietošanu vienu mēnesi katru rītu tukšā dūšā aukslēju mandeles apziež ar alvejas sulu, kas sajaukta ar dabīgo medu (attiecībā 1:3). Procedūras shēma ir šāda: pirmās 2 nedēļas mandeles apziež katru dienu, nākamās 2 nedēļas – ik pēc dienas.

3. Papildus 3–5 krustnagliņas aplej ar glāzi verdoša ūdens, 2 stundas nostādina, tad izkāš un dod 4 reizes dienā:
* bērniem no 3 līdz 7 gadu vecumam – pa ēdamkarotei;
* no 7 līdz 12 gadiem – pa 2 ēdamkarotēm;
* no 12 līdz 16 gadiem – pa 3 ēdamkarotēm.

Ja bērns labi panes medu, viņam visu ārstēšanās periodu, līdz iestājusies atveseļošanās, pirms gulētiešanas var dot 15 minūtes pakošļāt medus šūnas vai lēnām mutē sūkāt tējkaroti medus un 3–4 reizes dienā skalot aizdeguni ar medusūdeni (ēdamkaroti liepu ziedu medu izšķīdina pusglāzē ūdens).

Norūdīšanās
Bērnībā periodiski iekaisuma procesi mandelēs ir savdabīga skola organismam: tas tiek mācīts cīnīties pret infekcijām un veicina noturīgas imunitātes veidošanos, pateicoties kurai pieaugušie daudz retāk nekā bērni slimo ar angīnu. Tāpēc, ārstējot slimību, nevajadzētu piemirst arī bērna imūnās sistēmas nostiprināšanu.

* Jāievieš stingrs dienas režīms (miegam un atpūtai nepieciešamas vismaz 9–10 stundas diennaktī, ēdienreizes ievērojamas noteiktā laikā, no rīta un dienā ne mazāk kā 30 minūtes jāvelta atveseļojošai vingrošanai).

* Bērna uzturam jābūt bagātam ar vitamīniem un mikroelementiem (svaigu sakņu, piena, gaļas un svaigu jūras zivju ēdieni), bet no konserviem un sālījumiem jāatsakās.

* Kad bērna vispārējais veselības stāvoklis uzlabosies un ķermeņa temperatūra normalizēsies, jāpievēršas organisma norūdīšanas procedūrām. Jārūpējas, lai bērns maksimāli daudz laika pavadītu svaigā gaisā.

Pievienot komentāru