Greipfrūti pret diabētu un lieko svaru. Ieteikumi un receptes

Savukārt mizā un kauliņos ir daudz ēterisko eļļu. Pēc rūpnieciskās apstrādes no tiem iegūst ļoti vērtīgu koncentrātu, no kura gatavo medicīnā un kosmētikā izmantotos spirta ekstraktus (mums vispazīstamākais ir Citrosept). To lieto ādas, plaušu un bronhu slimību un baktēriju, sēnīšu un vīrusa infekciju izraisīto iekšējo iekaisuma procesu ārstēšanai.

Greipfrūtu eļļa savukārt paaugstina organisma pretošanās spējas infekcijas un saaukstēšanās slimībām, veicina sārņu izvadīšanu no organisma, kā arī pastiprina seksuālās spējas.

Dziednieciskas īpašības piemīt pat greipfrūtu aromātam. Pēc krāsas greipfrūtu mīkstums mēdz būt gaišs, sārts un sarkans, taču smaržo tie visi vienādi. Greipfrūtu aromāts rosina iedvesmu, labu garastāvokli, palīdz vieglāk apgūt jaunu informāciju, tāpēc firmām ieteicams lietot gaisa atsvaidzinātājus ar greipfrūta aromātu – tas palīdzēs gūt lielākus panākumus darbā ar cilvēkiem un pasargās personālu no nervu pārslodzēm.

Uzmanību! Greipfrūtus nedrīkst lietot, ja ir augsts kuņģa sulas skābes līmenis, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla, kolīts un enterīts.

Pret cukura diabētu un lieko svaru: katrā ēdienreizē jāapēd puse paprāva greipfrūta. Pret diabētu ieteicama arī šāda recepte: ēdamkaroti sasmalcinātas greipfrūta miziņas aplej ar glāzi vārīta ūdens un 3–4 stundas nostādina. Dzer pa 1/4 glāzes 3–4 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

Pret aterosklerozi un hipertoniju: 4 reizes dienā pēc ēšanas jāapēd 1/4 liela nobrieduša greipfrūta.

Pret sezonas depresiju: brokastīs jāapēd 5–6 karotes pilngraudu vai auzu pārslu biezputras (vārīta vājā sālsūdenī, pieliekot gabaliņu sviesta) un vesels greipfrūts ar cukuru.

Pret avitaminozi un pārpūli: dienas laikā jāizdzer glāze svaigi spiestas greipfrūtu sulas (pa 1/4–1/3 glāzes ēdienreizes laikā).

Uzmanību! Greipfrūta sulu nedrīkst dzert cilvēki, kas lieto medikamentus pret hipertoniju un citām sirdsslimībām, kā arī pret alerģiju. Viņiem ieteicams ēst šos augļus (mīkstumu ar visām plēvītēm).

Pret aizcietējumu: dienas laikā jāapēd liels nogatavojies greipfrūts kopā ar visām plēvītēm un balto mīkstumu, kas ir augļa viducī un starp mizu un mīkstumu.

Pret iekaisuma procesiem aknās un žultspūslī: vienu nedēļu pirms gulētiešanas labās puses paribes vietai liek siltas kompreses. Kokvilnas salvetīti samitrina olīvu un greipfrūtu eļļas maisījumā (5 ēdamkarotes olīveļļas sajauc ar 5 pilieniem greipfrūtu eļļas), uzliek aknu vietai, pārsedz ar polietilēna plēvi un nostiprina ar siltu vilnas apsēju ) šalli vai lakatu. Kompresi tur 60–80 minūtes.

Uzmanību! Sildošo kompresi aknu vietai nedrīkst likt žultsakmeņu slimības gadījumā.

Pret ēstgribas traucējumiem: 2–3 reizes dienā pēc ēšanas zem mēles nosūkā cukurgraudiņu, kam uzpilināti 2 pilieni greipfrūtu eļļas.

Pret gremošanas traucējumiem un smaguma sajūtas mazināšanai kuņģī: pēc ēšanas rupjmaizes gabaliņam uzpilina 2 pilienus greipfrūtu eļļas un 5 pilienus citrona sulas, rūpīgi sakošļā un norij.

Pret stipru nogurumu, depresiju, arī aterosklerozes profilaksei, pēc pārciestas smagas slimības un pēcoperācijas periodā: 2 reizes dienā tukšā dūšā pusstundu pirms ēšanas jāapēd viens greipfrūts.

Pret avitaminozi un hipovitaminozi: pietiek no rīta tukšā dūšā apēst vienu greipfrūtu, lai nodrošinātu organismam nepieciešamo C vitamīna diennakts devu.

Pret kandidomikozi un citiem zarnu trakta floras traucējumiem: rūpīgi sakošļājot, apēd 3–5 greipfrūta kauliņus.

Pret vasarraibumiem un pigmentācijas plankumiem: katru dienu seju apslauka ar greipfrūta daiviņu vai augļa sulā samitrinātu tamponu.

Pret raupju roku un elkoņu ādu: 1–2 reizes dienā problemātiskās vietas 7–10 minūtes pamīšus masē ar augļa mīkstumu un miziņu.

Pievienot komentāru