Elpošanas vingrinājumi, kas jāzina ikvienam. Domā, kā elpo!

Varam sākt!
Sākumstāvokli katrs var izvēlēties sev pats – tādu, kas ērtāks. Var sēdēt, stāvēt vai pat gulēt, taču ieteicamāk tomēr vingrojumus izpildīt stāvus.

* Nostājas taisni, kājas – atstatu, nedaudz ceļos saliektas, attālums starp pēdām nedaudz lielāks par plecu platumu, mugura un kakls taisni, rokas izstieptas uz sāniem plecu līmenī vai nolaistas gar sāniem.

* Acis piever vai aizver pavisam, visu uzmanību koncentrē vingrojumu izpildei. Ar kreisās rokas vidējo pirkstu aizspiež kreiso nāsi, bet caur labo izdara lēnu, dziļu ieelpu. Tad kreiso nāsi atbrīvo, analoģiski aizspiež labo un lēnām izelpo. Katrai ieelpai un izelpai jāatbilst 4–6 sirdspukstiem. Pakāpeniski jācenšas to daudzumu palielināt līdz 12.

* Lēni un dziļi ieelpo caur labo nāsi, izelpo caur kreiso un ātri. Tad to pašu atkārto pretēji. Jā sāk reibt galva, palielina pauzi starp atkārtojumiem.

* Ātri un dziļi ieelpo caur labo nāsi. Tad to pašu atkārto caur kreiso nāsi.

* Dziļi ieelpo un izelpo caur abām nāsīm. Tad elpu aiztur, pakāpeniski palielinot pauzi. Pirmajā posmā pauzes ilgumam jābūt uz pusi īsākam par pilnu vingrojuma ciklu. Proti, ja viss vingrojums atbilst 6 sirdspukstiem, tad pauze – 3.

* Lēni un dziļi ieelpo caur abām nāsīm un elpu aiztur. Tad lēni izelpo un atkal elpu aiztur.

* Lūpas savelk taurītē un dziļi un lēni ieelpo caur muti. Tad tieši tāpat arī izelpo.

* Vingrojumu nobeigumā apguļas uz muguras, rokas gar sāniem un pāris minūtes dziļi paelpo mērenā tempā.

Sākumposmā visam vingrojumu kompleksam jāvelta 5–10 minūtes. Ar laiku krāsies pieredze, un tad katrs pats iemācīsies noteikt un regulēt to ilgumu. Mērķtiecīgi pievēršoties šim uzdevumam, organisms drīz vien atsauksies: parādīsies mundrums, uzlabosies darbspējas un izturība.

Pievienot komentāru