Augstais fenola sastāvs rotaļlietās tiešām var radīt ļoti nopietnu kaitējumu mazuļu veselībai. Šī viela ļoti ātri uzsūcas caur ādu, elpošanas ceļiem, kā arī kuņģa un zarnu traktu. Fenols uzkrājas bērna organismā un katastrofāli bojā imūnsistēmu. Starp citu, šī viela izraisa galvassāpes, acu asarošanu, šķaudīšanu, sliktu dūšu un vemšanu, kā arī daudzus citus nepatīkamus simptomus. Situāciju var pasliktināt alerģiska reakcija pret fenolu.
Pēdējā laikā aizvien biežāk novērotas rotaļlietas, kuru sastāvā ir arī dzīvsudrabu, kas ir dzīvībai bīstama viela.
Visbīstamākie ir lētie pakaļdarinājumi, kuru sastāvā ir virkne kaitīgu vielu. Lai izvairītos no iespējamā kaitējuma, nepieciešams vai nu pilnībā atteikties no šī produkta, vai rūpīgi izvērtēt, kādu tieši produktu iegādāties.
Ļoti svarīgi pievērst uzmanību izstrādājuma krāsai – jo tā ir spilgtāka, jo vairāk krāsvielu tai pievienotas. Vislabāk atteikties no sarkaniem, ziliem un violetiem gumijas izstrādājumiem, dzeltenie būs daudz drošāki.
Vēl ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību izstrādājuma smaržai – ja tā ir specifiska un cērtas nāsīs, labāk atteikties no šāda produkta.
Tā tomēr ir jūsu bērnu veselība, tādēļ uz to nu noteikti nevajadzētu ekonomēt.
UN VĒL KAS….
Šo rotaļlietu “iekšējā pasaule” ir pārbagāta ar visu ko. Jūs tik iedomājieties, kas notiek gumijas rotaļlietas iekšienē, ja tā pabijusi ūdenī, netīrā vannas ūdenī, līdzekļos utt. Šādās rotaļlietās ļoti bieži iemetas sēnītes, pelējums un citi kaitējumi, kas var būtiski kaitēt jūsu bērna veselībai.
Pavisam viegls veids, kā pārbaudīt rotaļlietas tīrību. Caur caurumiņu iesmeliet tajā ūdeni un pēcāk tīrā traukā izlejiet to ārā. Ja līdz ar ūdeni laukā nāk melni vai kaut kādi tumši gabaliņi, tad ziniet, ka pienācis laiks mest rotaļlietu laukā.
Ieteicams šīs rotaļlietas mainīt ik pa 2 – 3 mēnešiem – profilaktiskos nolūkos.
Saudzējiet savus bērnus! Padalieties ar šo rakstu arī ar citiem!