Zīmola BURZ pirmā kolekcija bija mēģinājums atbildēt uz jautājumu par latvisko identitāti: vai mūsu piedāvātais apģērbs sasaucas ar to, bet varbūt – papildina? Jaunā, 2018. gada pavasara/vasaras kolekcija liek atbildēt uz jautājumu, ko zīmola autore uzdod Latvijas sabiedrībai – “Kāda ir latvieša identitāte?”
Bet vai tā nav (un klusā cerībā, ka tā ir) – kaut ar abām kājām pilsētā uz apputējuša un saules iztvaicēta, dzeltena troturāra, latvieša sirds atrodas tīrumā un vēro – vēro, kā pumpuri pārvēršas ziedos, kā pienenes aizlido pūkās, kā lapas no skaistā pārdzīvojuma notrauš asaru, kā tīrums ziemā kļūst par nevienam neaizskaramu teritoriju. Latvieša sirds to redz kā sapni un jau nākamajā brīdī meklē izdevību izbraukt ārā no pilsētas, lai varētu to visu skatīties un vērot. BURZ jaunās kolekcijas mērķis ir samierināt skrienošo pilsētnieku ar latvieti, kurš apstājas, apdomā un ir gatavs doties uz laukiem, lai mainītu savu ikrīta pamošanos pilsētas dzīvoklī pret svaiga gaisa malku siena pļavā un ziedu smaržās.
Vienā gadā simts, simts gados vienas valsts pastāvēšana, vienas valsts pastāvēšanā – viss, kas ir bijis – šis gads ir ļoti bagāts. BURZ tic un ir uzticīgs idejai, ka lins ir viena no lielākajām Latvijas dabā audzētajām vērtībām, kas ir pastāvējušas. “Lins ir materiāls, kurš ir cieši saistīts ar dabu un tās raksturīpašībām”, pauž zīmola autore Viktorija Paegle, “Tu nevari kontrolēt dabu – tā dara, ko tā vēlas, un vienīgais veids, kā ar to sadzīvot, ir to pieņemt, kāda tā ir.”
Un tas nav viss – linam pieder laika vērtība. Tas ir audums, kurš kļūst pateicīgāks tieši nēsāšanas gaitā. Ietērpts lina apgēŗbā, tā valkātājs jūt: lins spēj pielāgoties cilvēkam, pieskaņoties tā ādai un pat rūpēties par to – aizsargājot ādu no nelabvēlīgiem mikroorganismiem, regulējot ķermeņa temperatūru un aizsargājot ādu no saules radiācijas.
Lins ir audums, kas spēj cilvēku samierināt ar grūti ietekmējamiem apkārtējās vides faktoriem. Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, lins neuzbāžas cilvēka ķermenim. Tā valkāšanu var salīdzināt ar brīvības un viegluma sajūtu, kas sastopama, atrodoties pie dabas.
Lina latīniskais nosaukums ir “Linum usitatissimu”, un tas izsaka tādas lina īpašības kā “izdevīgs” un “labvēlīgs”. Tāds tas ir bijis vienmēr, jo linā ir iekodēts gan vēsturiskais, gan nākotnes skatījums. Tas šķietami aptur laiku un ļauj atskatīties pagātnē, kad lina audumi harmoniski ieplūda laiku ainavā un bija ikdienas apģērba neatņemama sastāvdaļa, gan arī liecina par laika nepārtrauktību un procesu pēctecību, apliecinot, ka 21.gs. steidzīgajā un tveicīgajā pilsētā ar lina apģērbu ieplūst daļa no lauku svaiguma, tīrības un .dabiskuma. Tas sevī arī nes daļu no Latvijas, šī laika un mums pašiem.
BURZ ražo modernus un praktiskus lina apģērbus. Zīmols aicina cilvēkus novērtēt augstu roku darbu kvalitāti un justies apģērbos ērti, brīvi un neierobežoti. BURZ ir ekoloģisks zīmols, kas strādā ar dabīgām izejvielām un iestājas par veselīgu dzīvesveidu un sakoptu vidi.
Lina apģērbu zīmols BURZ pastāv jau divus gadus – kopš 2016.gada vasaras. Tas sākās kā eksperiments: zīmola autore Viktorija Paegle uzdrošinājās sevi izaicināt un uzsākt darbību jomā, kas iepriekš viņai bija pilnīgi sveša. Viktorija Paegle ar lina auduma palīdzību meklē atbildi uz jautājumu – kā iemācīt dabisko materiālu piekritējiem baudīt lina nostalģisko raksturu pavisam citādā, modernā un askētiskā veidā.
Pašlaik apģērbus var iegādāties Latvijas dizaina koncepta veikalā Paviljons, tirdzniecības centrā Domina un tiešsaistē – www.burzclothing.com.