Aigars Rostovskis: Mūsdienās augstskolas ir vietas, kur attīstās bizness

14. jūnijā ar vērienīgu pasākumu noslēgsies Turība Business HUB mentoringa programma, kas tika īpaši veidota un organizēta programma tiem, kas vēlas attīstīt vai uzsākt savu biznesu. Vienlaikus šajā datumā tiek atzīmēti 12 Biznesa inkubatora darbības gadi (no 2016. gada 1. jūlija Turība Business HUB), kuru laikā virkne uzņēmumu ir izauguši no start-up līdz 500 Latvijas labāko uzņēmumu topam.

“Mūsdienīgas augstskolas vairs nav tikai studiju vietas, tās pārvēršas par tikšanās vietām, kur tiek uzsākts un attīstīts bizness, diskutēts par tēmām, kas nav studiju programmās,” biznesa ienākšanu augstskolu ikdienā komentē Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.

Turība Business HUB Latvijā turpina ārvalstīs jau popularitāti iemantojušo biznesa koncepciju un filozofiju, piedāvājot vietu, kurā gan jaundibināts, gan jau tirgū nostiprinājies uzņēmums var iegūt ērtu, pilnībā aprīkotu darba vietu un iespēju ikdienā darboties radošā vidē kopā ar citiem uz biznesu orientētiem profesionāļiem. Šāda darba vide sniedz iespēju būt sociāli aktīvam, piedāvā mijiedarbību ar citiem uzņēmējiem, paplašina kontaktu loku, un, kas nav mazsvarīgi – sniedz pozitīvu efektu: ļauj vismaz uz pusi palielināt produktivitāti un ienākumus. Šādas priekšrocības novērtē arī Mārupes uzņēmēju biedrība, ar kuriem ticis noslēgts sadarbības memorands.

“Turība Business HUB pašlaik darbojas ap 60 topošie un jaunie uzņēmēji. Tas ir pierādījums, ka augstskola var būt iedvesmojoša vide biznesa uzsākšanai. Pasaules co-working pieredze un attīstības tempi ir lielisks pierādījums tam, ka šādas kopā strādāšanas vietas šobrīd ir ļoti aktuālas,” stāsta idejas līdzautors Ralfs Minkevičs.

Līdz ar biznesa inkubatora dzimšanas dienu noslēdzas arī projekts Mentorklase, kura mērķis bija sniegt profesionālu atbalstu jau esošajiem vai topošajiem uzņēmējiem biznesa attīstīšanai vai paplašināšanai. Programmas ietvaros jaunie uzņēmēji sadarbojās ar pieredzējušiem biznesa mentoriem, kā arī piedalījās apmācībās, meetup tipa un tīklošanās pasākumos, kā arī vairākās neformāla rakstura aktivitātēs. Mentorklases programma tika veidota, par pamatu ņemot uzņēmējdarbībā aktuālus jautājumus, tādējādi palīdzot programmas dalībniekiem sekmīgāk virzīties savā biznesa karjerā un veiksmīgāk attīstīt savu uzņēmējdarbību. Mentoru vidū bija AS Sakret Holdings padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, Latvijas Mobilais Telefons – Padomes priekšsēdētāja vietnieks, Advokātu biroja TRINITI partneris Anrī Leimanis, Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centra / Rīgas uzņēmēju biedrības pārstāve Edīte Alksne, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras Kurzemes reģionā biedru atlases vadītājs / Turība Business HUB līdzdibinātājs un mentors Ralfs Minkevičs.

Pievienot komentāru