Visdažādākie aromāti cilvēku apņem it visur. Tie līdzīgi mūzikai rada noskaņojumu un ietekmē pašsajūtu. Vieglās svaigās smaržas pastiprina redzi, izteiktās un asās paaugstina asinsspiedienu, saldās palīdz pārdzīvot nelaimīgu mīlestību. Galvenais – pareizi izvēlēties aromātu paleti.
Ārstēties ar aromātiem ne tikai ir patīkami, bet ārkārtīgi lietderīgi. Nereti tie ir vienīgie, kas spēj palīdzēt situācijās, kad visi citi līdzekļi izrādījušies bezspēcīgi.
Viduslaikos, piemēram, ar krustnagliņu, bazilika, mirtes, rozmarīna, pomerances ēterisko eļļu tika apturētas baismīgās mēra, holeras un tīfa epidēmijas. Mūsdienās interese par aromterapiju atkal ir atdzimusi, un tai pievērsusies arī klasiskā medicīna – ar smaržu strapniecību tiek ārstētas nopietnas sirds-asinsvadu slimības, neirozes, depresija, astēnija, hormonālie neiropsihiskie un seksuālie traucējumi.
Industriālajā Japānā lielos uzņēmumos, kuros darbiniekiem ir liela intelektuālā slodze, ik pēc trim stundām caur ventilāciju telpās tiek izsmidzinātas jasmīna, mirtes, citrona un laura ēteriskā eļļa.
Šiem aromātiem piemīt spēja uzlabot galvas smadzeņu apasiņošanu, noņemt nervu spriedzi, pastiprināt uzmanību un koncentrēšanos.
Ārstēties ar ēteriskajām eļļām ir vienkārši: pietiek uzpilināt 1–2 pilienus eļļas uz kokvilnas auduma gabaliņa un 7–10 minūtes ieelpot dziedniecisko aromātu. Var rīkoties citādi: samitrināt eļļā nelielu vates pikucīti un ielikt to flakoniņā ar ciešu korķīti.
Kolīdz jūtama pašsajūtas pasliktināšanās (negaidīts galvas reibonis, slikta dūša, sirdsklauves u.c.), tūlīt pat to paņemt, atvērt un 2–3 reizes dziļi ieelpot aromātu. Ne velti senāk augstdzimušās galma dāmas vienmēr nēsāja sev līdzi flakoniņu ar ožamo sāli.
To pagatavot var ikviens: pāris pilienu ēteriskās eļļas sajauc ar parasto smalko vārāmo sāli. Sāls labi aiztur eļļas aromātu, tāpēc to izmantot var pat vairākus mēnešus.
Par veselīgajiem aromātiem lasiet nākamajā lapā!