Augu izvilkumi pret kuņģa-zarnu trakta slimībām. Sākam gādāt krājumus!

Rūpējot ārstniecības līdzekļus garajai ziemai, vienkārši pagatavojami arī izvilkumi spirtā (degvīnā), kas gandrīz pilnībā ļauj saglabāt augu dziednieciskās īpašības.

Izvilkumu pagatavošanas vispārējā shēma ir šāda: sasmalcinātu augu (vai tā attiecīgās daļas) aplej ar 40, 70 vai 90% spirtu vai degvīnu un vienu divas nedēļas nostādina istabas temperatūrā.

Pēc tam šķidrumu nolej, biezumus izspiež, iegūto izvilkumu izfiltrē, uz 2–3 dienām ieliek ledusskapī, pēc tam vēlreiz izfiltrē. Šos izvilkumus lieto vidēji pa 15–20 pilieniem vienā reizē.

* Rūgtās vērmeles lapas vai ziedēšanas laikā savāktās galotnītes attiecībā 1:5 aplej ar spirtu un 3 nedēļas nostādina tumšā vietā. Lieto gastrīta, čūlas, kolīta ārstēšanai, arī ēstgribas rosināšanai un gremošanas procesu uzlabošanai pa 15 pilieniem 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

* Sasmalcina 30 g helēniju ālantes sakņu, aplej ar puslitru degvīna un nostādina 40 dienas. Lieto gan kā kuņģa un zarnu trakta sekrēciju rosinošu līdzekli, gan kā pretiekaisuma līdzekli gastroenterokolīta gadījumā. Izvilkumu izmanto arī vecuma sklerozes ārstēšanai. Lieto pa 20–25 pilieniem 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

* 500 g asinszāļu ziedkopu un lapu aplej ar litru saulespuķu eļļas un puslitru 40% spirta un 3 dienas nostādina. Pēc tam spirtam ļauj izgarot un izvilkumu izfiltrē. Lieto kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas ārstēšanai pa ēdamkarotei tukšā dūšā. Ārstēšanās kurss – 1–2 mēneši.

Pievienot komentāru