Skaļais miegs: dažādas metodes, kā novērst nejauko krākšanu


Krākšana jeb rohnopātija visbiežāk ir tādas nopietnas slimības kā elpošanas apstāšanās miega laikā priekšvēstnese vai arī viens no galvenajiem tās simptomiem.

Tā ir satraucoša pazīme, ja cilvēks krāc ar pēkšņiem pārtraukumiem – uz pāris sekundēm pamirst, bet tad iekrācas ar jaunu spēku, it kā aizrīdamies. Iesākumā elpceļu sieniņas vibrē un sitas viena pret otru (tas arī izraisa krākšanu), bet pēc tam saplok un saspiežas kopā, aizšķērsojot skābeklim ceļu.

Plaušu ventilācija tiek pārtraukta, un cilvēks paliek bez gaisa no 20 līdz pat 90 sekundēm.

Rezultātā krasi samazinās asiņu piesātināšana ar skābekli, organisms piedzīvo stresu un izdala attiecīgus hormonus, kas konkrētajā brīdī paaugstina arteriālo spiedienu. Kad negatīvā informācija nonāk līdz smadzenēm, tās raida signālu un atver elpceļus (šajā brīdī cilvēks iekrācas un izdara vairākas ieelpas un izelpas).

Miegā elpošana šādi var apstāties 400 un pat 700 reižu. Ir zināmi gadījumi, kad nelaimīgie krācēji astoņu stundu ilga miega laikā kopumā nav elpojuši aptuveni sešas stundas.

Vīriešiem elpošanas apstāšanās miega laikā atņem dziļā miega fāzi. Bet tieši tās laikā notiek vīriešu dzimumhormona – testosterona – izdalīšanās, kura trūkums, kā zināms, pazemina dzimumtieksmi.

Lai lasītu rakstu tālāk, šķiriet nākamo lapu!

Pievienot komentāru