7 dabas receptes pret sāļu nogulsnēšanos organismā

3. Pudelē līdz 3/4 tilpuma iepilda sarkanā plūškoka augļus, līdz kakliņam pielej spirtu un nedēļu nostādina. Lieto sāpošo vietu ierīvēšanai uz nakti un kompresēm.

4. Lieko sāļu izvadīšanai no organisma tautas medicīna iesaka savākt un ēnā izžāvēt visu pieejamo augļu un ogu kultūru lapas. Iegūto maisījumu gatavo un dzer kā tēju.

5. Lai novērstu sāļu nogulsnējumu izraisītās sāpes, ņem 1 kg kartupeļu, rūpīgi nomazgā un nemizotus sagriež 3–5 milimetrus biezos gabaliņos (jo sīkāk kartupeļi sagriezti, jo labāk). Pēc tam sagriezto masu ieber 3 litros verdoša ūdens bez sāls un stundu vāra uz lēnas uguns. Pēc tam pievieno sasmalcinātas dilles, pētersīļus, kinzu, selerijas un 10 dienas ēd tikai šo virumu. Sāpes pāries.

6. Sēņu laikā ņem 3–4 sarkanās mušmires, sagriež gabalos, ieliek lielā bļodā vai citā piemērotā traukā un aplej ar 2–3 litriem verdoša ūdens. Kad uzlējums nedaudz atdzisis, tvaicē tajā sāpošo vietu vai izmanto kompresei.

7. Gaļas maļamajā mašīnā samaļ 250 g pētersīļu sakņu un 150 g lakstu, 250 g citronu ar visu miziņu, bet bez sēklām. Malumam pieliek 300 g medus, vēlamāk tumšā, un visu rūpīgi sajauc. Lieto 1 mēnesi pa 1 tējkarotei stundu pirms ēšanas. Pēc 1,5 mēnešiem kursu atkārto. Kopumā vajadzīgi 3–4 šādi kursi. Pēc tam ārstēšanos var atkārtot, ja radusies nepieciešamība. Šī recepte ieteicama ne tikai tiem, kurus nomoka sāļu nogulsnējumi, bet arī hipertoniķiem.

Pievienot komentāru