3. Pareiza tālruņa uzlāde
Pareiza tālruņa uzlāde var krietni paildzināt tā baterijas dzīvi, līdz ar to arī paša tālruņa pilnvērtīgas lietošanas laiku. Tālruņa baterijai nav nepieciešama pilna uzlāde no 0% līdz 100%, tā vietā tālruni var lādēt īsos intervālos divas vai trīs reizes dienā. Pārlieku zems uzlādes līmenis vai bieža uzlāde līdz 100% var kaitēt baterijai un saīsināt tās dzīves laiku. Līdz ar to nav ieteicams arī veikt tālruņa uzlādi naktī, kad, sasniedzot 100% uzlādi, tas netiek atvienots no strāvas padeves.
4. Ierīce ik pa laikam jāatpūtina
Tāpat kā cilvēkam ir nepieciešams atvaļinājums, arī tālrunim ir nepieciešams īss mirklis atelpas. Ikvienu elektroierīci ir nepieciešams ik pa laikam vienkārši izslēgt un ieslēgt vai restartēt. Tālrunim tādējādi tiek iztīrīta kešatmiņa, kā arī restartētas visas programmas, kas nodrošina, ka tālruņa mūžs būs ilgāks un tas varēs darboties pilnvērtīgāk. Tālruni ir ieteicams izslēgt vai restartēt reizi nedēļā. Tāpat ieteicams regulāri pārliecināties, lai tobrīd nevajadzīgās mobilās lietotnes lieki nedarbotos fonā, tā lieki tērējot tālruņa resursus.
5. Jāizvairās no galējām temperatūrām
Pārlieku liels karstums vai aukstums tālrunim var būtiski ietekmēt tālruņa darbību un var tikt bojāta gan tālruņa elektronika, gan baterija, gan ekrāns. Vasarā vienkārša tālruņa aizmiršana uz automašīnas sēdekļa, atstājot to tiešos saules staros, var radīt ne tikai tālruņa pārkaršanu, bet radīt arī būtiskus, nelabojamus bojājumus ekrānam. Savukārt tālruņa lietošana ziemā, kad ārtelpās valda patiesi stindzinošs aukstums, var radīt būtiskus kaitējumus tālruņa elektronikai. Ja tālrunis ticis pakļauts pārlieku aukstām vai zemām temperatūrām, vai arī to ir skāris mitrums, ir ieteicams to izslēgt vismaz uz 24 stundām un atstāt neitrālā vidē.
6. No tālruņa jādzēš liekais
Lai tālrunis spētu darboties labā kvalitātē, tā atmiņas kartē ir jābūt pietiekami daudz brīvai vietai. Nav ieteicams to piepildīt vairāk par 90%. Tāpēc regulāri vajadzētu pārliecināties par tās noslogotību. Ja atmiņa ir pārlieku pilna, nevajadzīgo vajadzētu dzēst, bet svarīgo dublēt kādā mākoņservisā vai iegādāties tālrunim papildu atmiņas karti. Tāpat jāatceras izdzēst kešatmiņu un jāņem vērā, ka tālruņa veiktspēju uzlabot palīdzēs arī regulāra instalēto mobilo lietotņu atjaunošana. Jaunākās lietotņu versijas novērš gan dažādas iepriekšējās ražotāju kļūdas, gan palīdz aizsargāt telefonu pret nevēlamu ārējo ietekmi.