Ekonomisks un gards cienasts bērnu ziemas ballītei – padomi un receptes

Sezonālās saknes pasniedz bērnu acīm “garšīgā” veidā

“Kartupeļi garšo gandrīz visiem bērniem, tāpēc tos ir vērts iekļaut ballītes ēdienkartē. Tos var gatavot cepeškrāsnī, pievienojot nedaudz eļļas un vienkāršas garšvielas,” iesaka Rimi Bērniem garšas eksperts.

• Dārzeņus, ko gatavo cepeškrāsnī, sagriez strēmelēs, kādās parasti ir fritētie kartupeļi, – bērniem patiks! Kopā ar kartupeļiem vari cept arī burkānus, pastinaku u.c. sezonālos dārzeņus. Šādi gatavoti dārzeņi labi garšo kā silti, tā auksti.

• Ziedkāpostus, burkānus un kāpostus pasniedz svaigus.

• Dārzeņus vari piedāvāt kopā ar dažādām mājās gatavotām mērcēm, piemēram, krējumu sajauc ar dillēm, lociņiem un ķiploku vai vārītas pupiņas samal kopā ar eļļu un ķiploku.

Veselības stiprināšanai – ķiploku grauzdiņi!

“Daudziem bērniem garšo ķiploku grauzdiņi, un tie lieliski iederas arī ballītēs. Grauzdiņi ir veselīgi un pieskaitāmi pie pirkstiņuzkodām, jo ērti paņemami rokās,” teic pavārs.

Padoms – ķiploku grauzdiņi būs veselīgāki, ja tos cepsi, neizmantojot eļļu. Rupjmaizes vai pilngraudu maizes trīsstūrīšus cep cepeškrāsnī vai vēl labāk – tosterī. Tad maizītes viegli ierīvē ar svaigu ķiploku.

Vienmēr pieprasītā pica!

“Picas gatavošana var izvērsties kā aktivitāte, ko visi bērni dara kopā. Atliek tikai sagatavot sastāvdaļas, lai katrs viesis var pagatavot tādu picu, kas pašam garšos vislabāk,” stāsta Normunds Baranovskis un iesaka picas gatavošanai izmantot neitrālu rauga mīklu. Sastāvdaļas atrodamas teju ikvienā mājā – pamatu veido milti, piens, raugs un eļļa (recepti skati zemāk). Picas pildījumam sagatavo sastāvdaļas, piemēram, tomātu pastu (mērci), divu veidu sieru (piemēram, mocarellas un Krievijas), vārītu putna gaļu, vārītas olas, marinējumus, svaigus zaļumus (piemēram, spinātu lapiņas, baziliku un lociņus). Aicini, lai bērni veido savu individuālo picu! Picu cep 200 grādu temperatūrā. Cepot picu, plāti novieto krāsns apakšā.

Recepte picas mīklai:

• Svaigais raugs 10 g

• Silts ūdens 350 g

• Milti (kviešu) 500 g + papildus mīcīšanai

• Sāls 1 ēdamk.

• Olīveļļa 1 ēdamk.

Sajauc visas sastāvdaļas un mīca, līdz mīkla nelīp pie rokām. Atstāj 30 minūtes raudzēties bļodā zem pārtikas plēves.

Mīklu izmīci vēl vienu reizi un veido picu vai smalkmaizītes. Maizītēm liec 1 ēdamk. cukura un 1/2 tējk. sāls. Eļļu var mainīt pret kausētu sviestu.

Saldās maizītes ar glazūru

“Ja gatavojat rauga mīklu, to var izmantot gan picai, gan saldajām maizītēm. Saldo maizīšu mīklai var pievienot divas ēdamkarotes cukura. Šobrīd modē ir cept smalkmaizītes ar dažāda veida pildījumu un glazēt ar glazūru. To visu izdarīt ir ļoti vienkārši!” izmēģināt aicina Rimi Bērniem garšas eksperts.

Klasisku rauga mīklu izrullē lielā “paklājā”, pārziež ar kausētu sviestu un klāj virsū pildījumu pēc izvēles, piemēram, kanēli un cukuru, rozīnes, riekstus, rabarberus, kas saglabāti saldētavā no vasaras, ievārījumu u.c. Tad mīklu satin rullī, griež gabalos un lielā pannā kārto tā, lai maizītes uzbriestot nedaudz saskaras. Izveidosies tāda kā vienota kūka, no kuras katrs savu gabaliņu varēs ļoti ērti nolauzt! Šo “kūku” glazē ar glazūru pēc izvēles. Vienkārši pagatavojama ir baltā glazūra.

Baltās glazūras recepte:

• Pūdercukurs 3 ēdamk.

• Kausēts sviests 50 g

• Krēmsiers 100 g

• Svaiga citrona sula 1 ēdamk.

Visas sastāvdaļas sajauc viendabīgā masā un smērē pāri kūkām un smalkmaizītēm. Garšos teju visiem!

Citus padomus par bērnu audzināšanu, uzturu, bērnu un ģimenes veselību, kā arī svētkiem var iegūt programmas Rimi Bērniem platformā www.rimiberniem.lv. Šeit pieredzē par uztura, veselības un aktīva dzīvesveida tēmām, bērnu izglītību un kvalitatīvu izklaidi dalās septiņi eksperti – psiholoģe Iveta Aunīte, pediatre Sanita Mitenberga, fitnesa treneris Kārlis Birmanis, fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča, pavārs Normunds Baranovskis, uztura speciāliste Olga Ļubina un skolēns Klāvs Smildziņš. Bērniem un jauniešiem platformā ir iespēja iedvesmoties no dažādiem video padomiem, idejām un piemēriem.

Pievienot komentāru