Raffaello kokosriekstu kūka bez cepšanas; nevienam nav aizdomas, ka tās ir vafeles

Vienkāršai lieliskas kūkas receptei jābūt katras saimnieces piezīmju grāmatiņā. Reizēm ļoti gribas iepriecināt ģimeni ar gardiem konditorejas izstrādājumiem, bet nekas nenāk prātā. Šāds paštaisīts “Raffaello” ātri izlabos situāciju. Turklāt šo kūku gatavo bez cepšanas.

 

Patiesībā šāda kūka ir ārkārtīgs budžeta risinājums. Tās pagatavošanai ir noderīgi tikai visvienkāršākie produkti. Bet pat neskatoties uz tik pieticīgo pielietojumu, tam vajadzētu izrādīties lieliskam un ļoti efektīvam cienastam. Vispār nebūs kauns to pasniegt viesiem.

 

Sastāvdaļas

12 vafeļu kūkas plāksnes

1 litrs piena

150 g cukura

90 g kukurūzas cietes

1 ola

200 g kokosriekstu skaidiņas

1 paciņa vaniļas cukura

100 g sviesta

150 g grauzdētu zemesriekstu

saldumi “Raffaello” dekorēšanai

 

Pagatavošana

Sagatavojiet katliņu ar dziļu dibenu . Tas būs nepieciešams krēma pagatavošanai. Jāraugās, lai gatavošanas laikā krēma sastāvdaļas nepiedegtu. Pannā ielej pienu, pievieno olu, cukuru un vaniļas cukuru, cieti. Lēnām maisiet, līdz masa paliek krēma konsistencē.

Ir nepieciešams, lai ola pilnībā izšķīdinātu pienā. Pēc tam uz plīts var likt katliņu ar krēmu. Liesmai jābūt minimālai. Vāra krēmu uz lēnas uguns, līdz tas sabiezē, nepārtraukti maisot.

 

Tiklīdz pamanāt, ka krēms drīz var uzvārīties, noņemiet to no plīts. Vēl karstam krēmam pievieno sviesta gabaliņus. Samaisiet iegūtās putas, pēc tam ieberiet kokosriekstu skaidiņas un atkal sajauciet visas sastāvdaļas līdz krēms sāk sabiezēt. Krēmam jābūt diezgan biezam.

Vafeļu kūkas plāksni jāiesmērē ar vēl siltu krēmu . Kad tas atdziest, to pagatavot būs daudz grūtāk, jo krēms kļūs vēl biezāks un viskozāks. Pēc krēma kārtas pievieno grauzdētu zemesriekstu gabaliņus. Vidēji vienai kūkai ņem divas ēdamkarotes krēma.

 

Lasi vēl: Izvēlies savu Ziemassvētku eglīti un uzzini, kāda iezīme dominē tavā raksturā

 

Ņemiet vērā, ka krēmam jānosedz arī kūkas augšdaļa un sāni. Tiklīdz esat pabeidzis kūkas nosmērēšanu ar krēmu un visas kūkas dekorēšanu, apkaisa to ar kokosriekstu skaidiņām . Kāda veida “Raffaello” bez dekora tāda paša nosaukuma saldumu veidā? Lai tie veiksmīgi piestiprinātos pie deserta , izveidojiet nelielus ievilkumus krēmā un ievietojiet tur “Raffaello” konfektes.

COMMENTS

Pievienot komentāru