Augi, kas palīdz attīrīt zarnu traktu. Svarīgi zināt!

Dzeltensakne (Hydrastis canadensis)
Īpaši ieteicama tiem, kas vēlas atbrīvoties no īslaicīgas gremošanas traucējumu radītas problēmas.

1. Auga sastāvā ir aktīva viela – berberīns, kas laboratorijas pētījumos uzrādījusi ļoti spēcīgu antibakteriālu aktivitāti.

2. Ilinoisas štata universitātē veiktie pētījumi apstiprinājuši, ka augs nomāc H. pylori baktēriju augšanu, kas vairumā gadījumu ir kuņģa čūlas veidošanās cēlonis. Citi pētījumi pierādījuši, ka dzeltensakne ir visnotaļ efektīva lambliozes un dizentērijas ārstēšanā.

3. Augs neizraisa nekādus nevēlamus blakusefektus. Lietošanas deva: 2-4 ml izvilkuma vai 0,3-1 ml šķidrā ekstrakta vienā lietošanas reizē. Tiek iekļauts sastāvos ar citiem saderīgiem augiem.

Alveja (Aloe barbadensis, Aloe africana u.c.)
Īpaši ieteicama tiem, kam citi līdzekļi pret aizcietējumu nepalīdz.

1. Augs satur antrakvinonus – vielas, kas ķīmiski stimulē zarnu traktu. Tās var izraisīt sāpes vēderā, spazmas un diareju. Alvejas vēdera izeju “mīkstinošā” daļa ir blīva viela, kas atrodas zem lapas miziņas un nevis no tās izspiestais gels.

2. Jau pirms krietna laika, 2002. gadā, ASV Federālā medikamentu un pārtikas produktu uzraudzības aģentūra aizliedza bez receptes pārdot produktus, kas satur alveju un lazdu. Taču tos var saturēt piedevas, kas netiek pozicionētas kā vēdera izeju mīkstinoši līdzekļi, bet gan kā preparāti zarnu trakta attīrīšanai vai indīgo vielu neitralizētāji.

3. Ja iespējams, jāiegādājas patentēts preparāts un lietošanā jāvadās pēc instrukcijas. Nedrīkst aizmirst, ka ilgstoša lietošana var izraisīt atkarības sindromu, proti, bez tā lietošanas defekācija nebūs iespējama.

Pievienot komentāru