Melones un arbūza apvienotā diēta 22 dienās attīra organismu no sārņiem un toksīniem, piedevām samazina lieko svaru.
Lai iztīrītu organismu no sārņiem un atbrīvotos no liekiem kilogramiem, izmantojot vilinošo austrumu diētu, kas pamatota uz pašu būtiskāko senatnes principu: efektīvs ir tikai patīkamā apvienojums ar lietderīgo, īpaša drosme un apņēmība nav vajadzīga. To, kā arbūzs un melone lietojami ārstnieciskiem nolūkiem, lai atbrīvotu zarnu traktu no sārņiem un attīrītu organismu šūnu līmenī, Centrālās Āzijas tautas zina jau vairākus gadu tūkstošus.
Melone
Tā noārda un šķidrina sārņus, iztīra zarnu traktu, limfātisko sistēmu, normalizē nervu sistēmas darbību.
Melone satur īpašas vielas – šķīdinātājus, kas spēj padarīt šķidrāku limfu, asinis un žulti, daļēji noārdīt žultsakmeņus, izšķīdināt nesagremotās barības biezumus zarnu traktā, rosināt smadzeņu apasiņošanu. Melone mazina ādas dzeltenīgumu un tūsku, tai piemīt vāja sviedrējoša un pretiekaisuma iedarbība. Tā arī palīdz notīrīt gļotādu. Daudzi uzturā lietotie produkti izprovocē sačūlošanos: sviestmaize ar sieru vai desu veido kamolu, kas pielīp barības trakta sieniņai. Pakāpeniski šajā vietā uzkrājas fermentu sulas un sāk saēst gļotādu. Bet melone šo kamoliņu noārda.
Arbūzs
Tas izvada toksīnus un vielas, kas veidojas melones iedarbības rezultātā, galvenokārt tīra asinis un nieres.
Arbūzā esošās vielas maina sāļu jonu struktūru, izsit noteiktus jonus no to molekulārā režģa un izjauc tā cietību. Pēc šādas iedarbības sāļu toksīni, kas iepriekš bija nogulsnējušies nierēs, spēj izkļūt cauri nieru filtriem un kopā ar urīnu tiek izvadīti no organisma. Uzskata, pareizi lietojot arbūzu, tas iedarbojas tikpat labi kā hemodialīzes aparāts (mākslīgā niere), ko toksīnu izvadīšanai no organisma izmanto cilvēki, kuru organisms ar šo uzdevumu pats netiek galā.
Melones un arbūza diēta
Melones un arbūza diēta aptur akmeņu veidošanās procesus nierēs, žultspūslī un urīnpūslī, kalpo par atbalsta fonu pamatārstēšanās norisei, bet, ievērojot to ilgstoši (līdz pat gadam), izraisa akmeņu šķīšanu.
Gadījumi, kad kursa laikā sākas akmeņu kustība, ir ārkārtīgi reti. Galvenokārt tas notiek tāpēc, ka cilvēks neieklausās savā organismā un rīkojas pārāk centīgi, pēc principa – jo vairāk, jo labāk. Patiesībā, ja pēkšņi parādās nepatīkamas sajūtas, nekas cits nav jādara, tikai jāpārtrauc lietot uzturā arbūzu vai meloni.
Pareiza melones un arbūza lietošanas secība ļauj pilnībā attīrīt organismu. Sen zināms ir šāds variants: 1 melones diena + 2 dienu pārtraukums + 1 arbūza diena, kas kopā veido vienu veselu ciklu.
Nepieciešami četri šādi cikli, starp katru ievērojot divu dienu pārtraukumu. Sausajā un siltajā gadalaikā šo 22 dienu ilgo kursu var atkārtot pēc mēneša, bet aukstajā un mitrajā laikā – pēc 2–3 mēnešiem. Ja viens kurss tiek iziets septembrī mājās, tad, lai novembrī vai decembrī sāktu otru, ieteicams doties atvaļinājumā uz siltākām zemēm. Kāpēc?
Ziemas aukstumā šīs metodes efektivitāte ir vājāka – šķidrumi ne tik aktīvi atstāj ķermeni.
Lai lasītu rakstu tālāk, šķiriet nākamo lapu!