Vingrojumi, kas palīdz nostiprināt kaulus osteoporozes gadījumā


Fizkultūra osteoporozes profilaksei ir ļoti nepieciešama, jo jebkuras fiziskās slodzes veicina kaulaudu masas pieaugumu. Nevēlamas ir straujas, asas kustības, akcentu vēlams likt uz vingrojumiem, kas nerada slodzi locītavām, proti, veicami sēdus un guļus stāvoklī.

Pirms sāk nodarbību, jāizdara elpošanas vingrinājumi. Jāapguļas uz muguras, viena roka jāuzliek krūtīm, otra – vēderam.

Ieelpojot caur degunu, vēderu piepūš, bet, izelpojot caur muti, – ievelk. Tā turpina vienu minūti.

Šis minētais vingrojumu komplekss jāizpilda divreiz dienā, katru reizi veltot tam 20 minūtes. Visas kustības jāizpilda lēnām un plūstoši.

1. Sākumstāvoklis – sēdus uz krēsla. Ķermenis atslābināts, rokas uz jostasvietas. Plecus paceļ uz augšu, lāpstiņas satuvina un atliecoties – ieelpo. Plecus atslābina, nolaiž, nedaudz noliecot uz priekšu – izelpa. Atkārto 5–8 reizes.

2. Sākumstāvoklis – stāvot četrrāpus. Paceļ galvu un izliec muguru – ieelpa, tad lēnām galvu nolaiž un muguru ieliec – izelpa. Atkārto 5–8 reizes.

3. Sākumstāvoklis – guļus uz muguras, kājas izstieptas. Saliecot labo kāju celī, to uz 2–3 sekundēm pievelk krūtīm – ieelpa. Ieņemot sākumstāvokli – izelpa. To pašu atkārto ar kreiso kāju. Vingrojumu izpilda 8–10 reizes.

4. Sākumstāvoklis – guļus uz muguras. Rokas paceļ uz augšu, maksimāli izstiepjot mugurkaulu un pēdas, – ieelpa. Rokas un pēdas atgriež sākumstāvoklī – izelpa. Atkārto 8–10 reizes.

5. Sākumstāvoklis – sēdus uz krēsla. Ķermenis atslābināts, rokas saliktas sānos. Izvēršot rokas uz sāniem, tās lēnām paceļ uz augšu un pastiepjas – ieelpa. Lēni nolaižot sākumstāvoklī – izelpa. Atkārto 5–8 reizes.

Pievienot komentāru