Kāds ir iemesls un ko darīt gadījumā, ja bērns sūdzas par vēdera sāpēm

Visbiežāk sūdzības no pirmsskolas vecuma bērniem ir, “vēders sāp!” Un mēs paņēma kasti ar zālēm, vai dodamies uz aptieku, īsti nesaprotot, kas izraisa slimības. Un tie var būt ļoti atšķirīgi – no banālām līdz dzīvībai bīstamiem.

Zarnu trakta traucējumi

Ja bērns norūpējies par vēdera uzpūšanos vai sāpēm, vērojama caureja (dažkārt mainās ar aizcietējumiem), apetīte samazinās, temperatūra var paaugstināties līdz 37,5 °, tad tas ir zarnu trakta traucējumi. Bērns kļūst kaprīzs, slikti aizmieg un nemierīgi guļ. Viņa fekālijām ir asa, nepatīkama smaka, dažreiz ar gļotu piemaisījumiem vai nepiesātinātiem ēdieniem. Var būt citi simptomi: dažādi izsitumi uz ādas, trausli nagi un mati, asiņošana no smaganām. Daži ārsti tūlīt diagnosticē disbakteriozi un izraksta dārgas probiotikas. Citi, gluži pretēji, apgalvo, ka šāda diagnoze nepastāv un ir nepieciešams meklēt cēloni.

Lasīt arī: Bērni un mājdzīvnieki – kam pievērst uzmanību, un kādi ir ieguvumi

Zarnu trakta traucējumi var rasties nepietiekama uztura dēļ (īpaši, ja bērns ir mazs bērns), pēc infekcijas slimībām, antibiotiku lietošanas, helminta invāzijas, operācijas utt. Jebkurā gadījumā tas ir blakusparādība, nevis neatkarīga slimība. Lai to atklātu, pietiek ar fekāliju klīnisko un bakterioloģisko analīžu veikšanu.

Ar vienkāršiem disbakteriozes veidiem tiek noteikts sabalansēts uzturs. Ir svarīgi, lai novērstu no bērna diētas makaronus, baltmaizi, pienu, tādējādi dodot vairāk skābpiena produktus (jogurts, paniņas, kefīrs), ir vēlams “dzīvos” vai pagatavot mājās. Vēlami graudaugi, ogas, augļi un dārzeņi, kas ir bagāti ar šķiedrvielām, cukini, burkāni, ziedkāposti. Sulas tiek aizstātas ar kompotiem, augļu dzērieniem un ķīseļiem. Ārstnieciskos preparātus, zarnu mikrofloras atjaunošanai, izraksta ārsts, pamatojoties uz analīzēm.

Saindēšanās

Bieži bērnam ir sāpīgs vēders, ja viņš ēd nepierastu vai sliktas kvalitātes ēdienu. Vieglas saindēšanās simptomi ir letarģisks atteikums ēst, sausa mute, samazināts spiediens, bāla āda, dažreiz pietūkums vai izsitumi. Ielieciet mazuļu, dodiet viņam novārījumu no kumelītes vai sorbenta. Ar nopietnāku saindēšanās pakāpi tiek novērota caureja un vemšana. Šajā gadījumā ārsta izsaukums ir obligāts. Pirms profesionālas palīdzības, dodiet dzert mazulim vārītu ūdeni, glikozes šķīdumu vai vāju tēju, ja vemšana neapstājas – ielejiet ar karoti ik pēc 5 minūtēm. Zīdaiņiem nedrīkst ievadīt kālija permanganāta, minerālūdens un zāļu šķīdumus. Tās var padarīt lietas vēl sliktākas. Ja temperatūra ir pieaugusi – jūs varat dot temperatūru pazeminošus preparātus. Papildus dzirdīšanai, ir atļauts izmantot sorbentu, piemēram, aktivētu kokogli ar daudzumu 1 tablete uz 10 kg svara.

Lasi arī: SOS! Aizrijies bērns! Kā rīkoties?

Lai lasītu rakstu tālāk un uzzinātu vēl vairākus iemeslus, kādēļ bērns var sūdzēties par vēdera sāpēm, šķiriet nākamo lapu!

Pievienot komentāru