Termins “veca dzemdētāja” ko ārsti bieži izmanto biedējot un liekot justies neērti tām sievietēm, kuras izvēlas dzemdēt pēc 26. Arī vecākā paaudze bieži uzliek stereotipu, ka ” ir nepieciešams, lai būtu pirmais bērns līdz 30″. Tas ir saistīts ar faktu, ka līdz 2000. gadam nebija masu popularizēšana sievietes tēlam, kurai karjera atrodas augstākā vērtē par ģimenes izveidi.
Tagad tendence ir mainījusies: mūsdienu sieviete ir veiksmīga. Viņa vēlas iegūt izglītību un veidot labu karjeru. To ir iespējams darīt līdz 26 gadu vecumam, tāpēc ģimenes radīšanas vecuma robežas un pirmdzimtā koncepcija mainās. Mūsdienu sievietes ģimene ir sinonīms vārdam “uzticamība”, kas nozīmē, ka jums ir jādomā par visu, ieskaitot bērna piedzimšanu.
Emocionālā un psiholoģiskā gatavība
Sievietes vecākas par 30 gadiem ir atbildīgas, kļūstot par māti. Dzīves pieredze palīdz viņām labāk tikt galā ar bērna audzināšanas grūtībām. Viņām ir vieglāk noteikt dzīves veidu. Sociālie pētījumi liecina, ka sievietēm, kas dzemdēja pēc 30 gadiem, ir vieglāk veidot uzticamas attiecības ar saviem bērniem.
Ar vecumu cilvēki kļūst elastīgāki psiholoģiski un toleranti pret citiem. Pieaugušās mātes mazāk biedē savus bērnus, tos fiziski disciplinējot, tādējādi veicinot veselīgu psihosociālo vidi, kas pozitīvi ietekmē bērna attīstību. Šādiem bērniem ir mazāk psiholoģisku un sociālu noviržu.
Lai lasītu rakstu tālāk, šķiriet nākamo lapu!