Zaļā tēja pret 15 dažādām kaitēm. Uzlējumi, apliekamie, skalošanas līdzekļi

Pret angīnu, laringītu un faringītu: ēdamkaroti žāvētas zaļās tējas aplej ar glāzi ūdens, uzkarsē līdz viršanai, 5–7 minūtes vāra uz lēnas uguns, nedaudz atdzesē, tad izkāš. Ar siltu skalo kaklu 3–4 reizes dienā un obligāti pirms gulētiešanas. Kurss – līdz iestājas pilnīga atveseļošanās.

1. Pret nervu pārslodzi, bezmiegu: žāvētu zaļo tēju sajauc ar piparmētru un brūkleņu lapām attiecībā 3:1:1. Tējkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, 10–15 minūtes nostādina slēgtā traukā, tad izkāš. Dzer reizi dienā – vakarā pirms gulētiešanas. Var saldināt ar tējkaroti medus. Kurss – līdz iestājas uzlabošanās.

2. Pret zobu sāpēm: saspaida putriņā 1–2 ķiploka daiviņas, iemaisa glāzē siltas stipras zaļās tējas, 5 minūtes nostādina, tad izfiltrē. Skalo mutes dobumu 2–6 reizes dienā. Skalošanas beigās ieņem prāvu malku šķidruma un 1–2 minūtes patur mutē. Lai pēc skalošanas novērstu ķiploku smaku, pēc katras procedūras jāpakošļā šķipsniņa žāvētas zaļās tējas.

3. Kariesa profilaksei, zobu emaljas nostiprināšanai: pēc ēšanas mutes dobumu izskalo ar zaļās tējas uzlējumu. Papildus dienas laikā jāizdzer 2–5 glāzes zaļās vai melnās tējas ar pienu bez cukura. Var saldināt ar karotīti medus. Kurss – ne mazāk par mēnesi.

4. Pret smaganu asiņošanu: ēdamkaroti zaļās tējas aplej ar pusglāzi verdoša ūdens, 5–10 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad izkāš. Ar siltu skalo mutes dobumu 2 reizes dienā pēc zobu tīrīšanas. Kurss – ne mazāk par nedēļu.

5. Pret kolītu: tējkaroti zaļās tējas aplej ar glāzi verdoša ūdens, 20 minūtes nostādina slēgtā traukā, tad izkāš. Lieto pa 2 ēdamkarotēm 4 reizes dienā. Papildus līdz istabas temperatūrai atdzesētu uzlējumu reizi dienā, vakarā pirms gulētiešanas, izmanto mikroklizmai. Kurss – līdz iestājas stāvokļa uzlabošanās.

6. Pret reimatismu, aknu hronisko kaišu saasināšanos un hronisku hepatītu: tējkaroti žāvētas zaļās tējas aplej ar pusglāzi verdoša ūdens, 10 minūtes nostādina, tad izkāš. Dzer pa 1/4 glāzes 3 reizes dienā. Kurss – līdz iestājas uzlabošanās.

7. Pret saaukstēšanos, gripu: glāzei stipras zaļās vai melnās tējas pievieno puscitrona sulu, 2–3 tējkarotes aveņu ievārījuma vai ēdamkaroti medus. Dzer 4–5 reizes dienā, pirms gulētiešanas obligāti. Kurss – līdz slimība atkāpusies.

Uzmanību! Dzērienam ir stipra sviedrējoša iedarbība, tāpēc laikus jānodrošinās ar sausu veļu.

8. Pret iesnām: tējkaroti žāvētas sasmalcinātas zaļās tējas aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15–20 minūtes nostādina, tad izkāš. Skalo degunu 6–8 reizes dienā. Papildus pirms gulētiešanas ar pipetīti katrā nāsī iepilina 3–4 pilienus silta uzlējuma. Kurss – līdz iesnas pārgājušas.

9. Pret dizentēriju: 100 g zaļās tējas aplej ar 2 litriem ūdens, 30 minūtes nostādina, periodiski apmaisot, stundu vāra uz lēnas uguns, tad izfiltrē caur 2–3 kārtās salocītu marli. Biezumus vēlreiz aplej ar litru ūdens, vāra vēl 40 minūtes un izkāš. Abus novārījumus sajauc, salej pa pudelēm un uzglabā ledusskapī. Lieto pa 1–2 ēdamkarotēm 4 reizes dienā 10–30 minūtes pirms ēšanas (bērniem līdz gada vecumam dod pa 1–2 tējkarotēm, no viena gada līdz 10 gadu vecumam – pa 1–2 desertkarotēm). Akūtas dizentērijas gadījumā ārstēšanās kurss 5–10 dienas, hroniskas dizentērijas gadījumā – 15–20 dienas.

10. Pret I pakāpes apdegumiem: žāvētu zaļo tēju samaļ kafijas dzirnaviņās un ar iegūto pulveri apkaisa apdegušās vietas. Var rīkoties arī citādi: siltā tējas uzlējumā samitrina sterilu marles salvetīti, lieko mitrumu viegli nospiež un uzliek sāpošajai vietai. Gan vienu, gan otru procedūru atkārto 3–5 reizes dienā, līdz brūce sadzijusi.

11. Pret staru slimību un radionuklīdu izvadīšanai no organisma: ņem pa kilogramam svaigu vai pa puskilogramam žāvētus melnās aronijas un mežrozīšu augļus, saspaida, sajauc ar glāzi medus, pārliek stikla burciņā un uzglabā ledusskapī. Tējkaroti maisījuma un tikpat zaļās tējas aplej ar glāzi verdoša ūdens, 2–3 stundas nostādina slēgtā traukā, tad izkāš. Dzer siltu pa pusglāzei 2 reizes dienā pirms ēšanas. Kurss – ne mazāk kā mēnesi.

12. Potences paaugstināšanai: 3 ēdamkarotes žāvētas zaļās tējas un 18 ātri kūstošus cukurgraudiņus aplej ar litru degvīna, samaisa, pārlej tumša stikla pudelēs, 4–5 dienas nostādina ledusskapī (katru dienu sakratot), pēc tam izkāš. Lieto pa 2 ēdamkarotēm stundu pirms intīmās tuvības. Impotences gadījumā lieto pa 2 ēdamkarotēm 2 reizes dienā stundu pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – 1,5–2 mēneši.

13. Pret toksikozi, sliktu dūšu, jūrasslimību: 2–3 minūtes jākošļā šķipsniņa žāvētas zaļās tējas. Ja pašsajūta neuzlabojas, procedūru var atkārtot.

14. Pret sasitumiem, mežģījumiem, saišu sastiepumiem: glāzi izmantotu zaļās tējas biezumu aplej ar glāzi ūdens, 15–20 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad izkāš. Siltos mitros biezumus pieliek sāpošajai vietai, pārsedz ar komprešpapīru, kokvilnas audumu un apsien ar šalli. Kompresi liek 4 reizes dienā (maina ik pēc 2–3 stundām). Kurss – līdz iestājas atveseļošanās.

15. Pret miežgraudu: tējkaroti sasmalcinātas zaļās tējas aplej ar glāzi verdoša ūdens, 10 minūtes nostādina, tad izkāš. Siltajā uzlējumā samitrina sterilu marles vai vates tamponu un pieliek miežgraudam. Kompresi tur 5–10 minūtes. Papildus vairākas reizes dienā aci skalo ar tējas uzlējumu.

Uzmanību! Pārāk aizrauties ar zaļo tēju nav ieteicams tiem, kam ir gastrīts ar paaugstinātu kuņģa sulas skābes līmeni vai kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla. Tēja var izraisīt grēmas, sāpes kuņģī un pat zarnu kolikas. Stipru zaļo tēju nedrīkst lietot, ja ir hipotonija un pastiprināta vairogdziedzera darbība.

Pievienot komentāru