Koka rīki tiek izmantoti praktiski visās cīņas mākslas skolās. Šā kompleksa pamatā ir cigun – “elpošanas un kustību vingrojumu apzināta pilnveidošana”.
Komplekss īpaši piemērots cilvēkiem ar novājinātu veselību. Jāņem vērā, ka dažiem nodarbību laikā var saasināties hroniskas kaites. No šīm sajūtām nav jābaidās – tas nozīmē tikai to, ka process ir sācies. Ļoti labu pozitīvu ārstniecisku efektu vingrojumi dod neirožu, bezmiega, sāpošu locītavu, gastroenterīta un citu slimību gadījumos.
Kustības nav sarežģītas, tāpēc viegli apgūstamas. Vingrojumu izpildes laikā precīzi jāievēro pozas, stingri jāiztur kustību ritmiskums un to savienojums ar elpošanu.
Nodarbībām nepieciešama aptuveni 100 cm gara un ap 2 cm diametra koka vai bambusa nūja. Telpa pirms nodarbībām obligāti jāizvēdina, apģērbam jābūt brīvam. Jānoņem visi aksesuāri (krelles, rokaspulkstenis), jāizslēdz televizors, radio utt.
Sākumstāvoklis. Nostājas taisni, kājas plecu platumā, nedaudz ieliektas ceļos, pēdas – viena otrai paralēli, krūtis nedaudz ieliektas, pleci nolaisti, rokas ar satvertu nūju nolaistas gar sāniem, galva taisna, acis nedaudz pievērtas. Šādā pozā jāpastāv aptuveni 5 minūtes, jāatbrīvo prāts no domām, jānomierina elpošana.
1. Saliecot rokas elkonī, nūju paceļ pie krūtīm plecu augstumā. Ieelpas laikā to mierīgi paceļ virs galvas, mirkli saglabā šo stāvokli, tad, lēnām izelpojot, nūju nolaiž sākuma pozīcijā virs krūtīm. Nūja jāceļ lēnām, bet ar piepūli, izmantojot iekšējo spēku. Galva visu laiku jātur taisna. Tikpat lēnām nūja arī jānolaiž, savienojot visas kustības ar elpošanu: jāieelpo caur degunu, jāizelpo – caur muti. Atkārto 10 reizes.
2. Izelpas laikā nūju ar piepūli atgrūž no krūtīm taisni uz priekšu, mirkli saglabā šo stāvokli, tad ieelpas laikā ieņem sākotnējo pozīciju. Nūja visu laiku jātur paralēli grīdai. Atkārto 10 reizes.
3. Ieelpojot nūju atgrūž no krūtīm uz priekšu. Tad izelpas laikā korpusu un izstieptās rokas ar nūju maksimāli pagriež pa kreisi. Jāseko, lai nūja visu laiku būtu paralēli grīdai. Pēc tam ieelpas laikā ķermeni atgriež sākumstāvoklī, bet izelpas laikā rokas ar nūju pievelk krūtīm. Visu atkārto, pagriežoties pa labi. Izpilda 5 reizes uz katru pusi.
4. Izelpas laikā, turot nūju uz priekšu izstieptās rokās, tās kreiso galu paceļ uz augšu. Apmainot plaukstu satvērumu, nūja pati būs atgriezusies sākuma pozīcijā. Pēc tam ieelpas laikā paceļ uz augšu nūjas labo galu un līdzīgi apvelk apli uz pretējo pusi. Atkārto 5–6 reizes uz katru pusi.