Neatkarīgi no tā, vai cilvēks nodarbināts fiziskā vai intelektuālā darbā, dienas laikā organisms pret slodzi izturas atšķirīgi. No rīta, ierodoties darbā, ķermenis sāk noskaņoties darbdienai. Šis process katram ir individuāls un var vilkties no 10 minūtēm līdz pat stundai. Savukārt ap pusdienas laiku notiek iekšējo ritmu pārskaņošanās.
Lai cik spēcīgs un veselīgs būtu organisms, tas nespēj strādāt ilgstoši bez pārtraukuma. Centīgi darot vienu un to pašu, pēc kāda laika cilvēks zaudē uztveres asumu, kas savukārt var būt par iemeslu kļūdām darbā. Lai to nepieļautu, brīdī, kad sāk zust modrība, nepieciešams īss pārtraukums. Šajā laikā jāļauj ķermenim atslābināties – tā normalizēsies asinsrite. Ļoti ieteicami arī daži pavisam vienkārši vingrojumi.
Sāk ar acīm. Negrozot galvu, lēnām jāpaskatās uz vienu, tad otru pusi. Pēc tam nofiksē redzi uz kādu attālu priekšmetu un tūlīt pēc tam skatienu pievērš kādam citam, daudz tuvākam priekšmetam. Nākamais vingrojums acīm ir šāds: sasprindzina ap acīm esošos muskuļus, uz mirkli savelkot drūmu seju, tad atslābinās. Visus vingrojumus atkārto vairākas reizes.
Lai lasītu rakstu tālāk, šķiriet nākamo lapu!