Kā pareizi stiprināt imunitāti rudens mēnešos? Esi vesels kā rutks!

Imunitāte ir mūsu galvenais aizsargs cīņā ar rudens saaukstēšanos un vīrusu apdraudējumu mūsu veselībai. Tās stiprināšanai ir pieejami visdažādākie līdzekļi, kā neapjukt to plašajā klāstā, bet kā pareizi lietot vitamīnus un uztura bagātinātājus, lai sasniegtu vēlamo efektu, kā arī – kādas dabas veltes stiprinās mūsu imunitāti? Noderīgos padomos dalās BENU Aptiekas farmaceite Ginta Koka.

Imunitāte – vairogs pret saslimšanām

Stipras organisma aizsargspējas, runājot līdzībās, ir kā dzelzs bruņas viduslaiku kareivim: neviens zobens tām netiek cauri. Stipra imunitāte ir kā vairogs pret uzbrucējiem – dažādiem augšējo elpošanas ceļu vīrusiem, kas aktivizējas rudens periodā un kam vēlāk pievienojas arī gripas vīrusi.

Normāli, ja bērns slimo līdz astoņām reizēm gadā, jo tas ir veids, kā mazā organisma imūnā sistēma iepazīst apkārtējās vides ļaundarus. Pieaugušam cilvēkam, kam imunitāte salīdzinājumā ar bērnu ir daudz spēcīgāka, tik bieži slimot nevajadzētu. Ja tomēr tā notiek, iespējams, mazinājušās organisma aizsargspējas.

Kas grauj mūsu imunitāti?

Farmaceite skaidro – imunitāti grauj tādi faktori kā pastāvīgs stress, neizgulēšanās, nepilnvērtīgs uzturs, nepietiekami daudz fizisko aktivitāšu (bet nevajag pārspīlēt, pārāk liela fiziskā slodze arī būs sitiens pa aizsargspējām), uzturēšanās tikai telpās. Tāpat kā karstumā nepieciešams malks vēsa ūdens, stipra imunitāte nav iedomājama bez uzturēšanās svaigā gaisā.

Raksta turpinājumu un vēl noderīgus padomus lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru