Augi pret mutes dobuma saslimšanām. Dažiem piedēvē pat maģiskas īpašības!

Ārstniecības brūnvālīte

Ārstniecības brūnvālītei senatnē tika piedēvētas ne tikai dziednieciskas, bet arī maģiskas īpašības. Starp citu, nav ieteicams brūnvālītes žāvēt uz metāla pannas vai paliktņa – uzskata, ka, saskaroties ar metālu, augs zaudē savu dziedniecisko spēku.

Arī brūnvālīti tautas medicīnā izmanto diezgan plaši: tā palīdz pret dzemdes un citām asiņošanām, akūtu enterokolītu un dizentēriju, virkni citu kaišu, to skaitā arī stomatītu un gingivītu.

* Ar sasmalcinātām brūnvālītes saknēm līdz pusei piepilda trīslitru burku, līdz kakliņam pielej degvīnu, nostādina 2–3 mēnešus, tad izkāš. Lai sagatavotu šķīdumu skalošanai, ņem 1–2 tējkarotes izvilkuma uz pusglāzi silta ūdens. Var arī šķīdumā samitrināt tamponu un pielikt smaganām.

Pēc 3–5 procedūrām smaganu asiņošana un uztūkums mazināsies.

Parastā kalme
* Vienu tējkaroti sasmalcinātu sakneņu aplej ar 1,5 glāzēm verdoša ūdens, 2 stundas nostādina, tad izkāš. Lieto skalošanai.

Biezlapu bergēnija
* Divas ēdamkarotes sasmalcinātu sakneņu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 30 minūtes karsē ūdens peldē, karstu izkāš, atdzesē un lieto skalošanai.

Helēniju ālante
* Vienu tējkaroti sasmalcinātu sakņu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15 minūtes tur uz lēnas uguns, 4 stundas nostādina, tad izkāš. Lieto skalošanai.

Blusu sūrene
* Vienu tējkaroti žāvētu lakstu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 2 stundas nostādina, tad izkāš. Dzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā pirms ēšanas, bet no rīta un vakarā pirms gulētiešanas uz smaganām uzliek uzlējumā samitrinātu tamponu.

Pievienot komentāru