Augi pret mutes dobuma saslimšanām. Dažiem piedēvē pat maģiskas īpašības!

Virknei augu piemīt ne tikai asiņošanu apturoša iedarbība, bet, pateicoties sastāvā esošajiem katehīniem un tannīdiem, arī savelkošs efekts. Kāpēc savelkošie līdzekļi ir labi? Tāpēc, ka tiem ir lokāla pretiekaisuma un vāja anestezējoša iedarbība.

Šādas īpašības piemīt, piemēram, meža retējam. Ar retēja sakneņu izvilkumā samitrinātu salveti vai tamponu apziež smaganu 4–5 reizes dienā.

Vēl viens palīgs pret parodontozi ir bitene. Augam ir asiņošanu apturoša, izteikti savelkoša un pretiekaisuma iedarbība. Turklāt bitene mazina arī uztūkumu un normalizē asinsvadu caurlaidību. Bet eigenols un ēteriskās eļļas, ko satur auga saknes, novērš nepatīkamo smaku no mutes.

Ar asiņojošām smaganām labi tiek galā arī vālīšu staipeknis. Staipekņa sporu pulveri parasti lieto uzkaisīšanai vai no sporu novārījuma gatavotai aplikācijai.

Vienotā sistēma
Parodonts ir vesels komplekss audu, kas apņem zobu. Tajā ietilpst ne tikai smaganas, bet arī iedobīte kaulā, ko ieņem zoba sakne, arī zoba saites, kas, ievijoties zoba saknē un kaulā, gādā, lai zobs stingri turētos iedobītē. Visi šie audi veido vienotu sistēmu, kas vienlaikus pilda vairākas svarīgas funkcijas. Un lieki laikam atgādināt, ka galvenās parodonta slimības ir gingivīts, parodontīts un parodontoze.

Gingivīta gadījumā zobi savā vietā turas stingri, jo slimības process ir virspusējs, neskar parodonta dziļākās vietas, neveido tā sauktās parodontālās kabatas un nenotiek zoba iedobītes kaulaudu izšķišana. Bet ja gingivītu laikus neizārstē un nenovērš slimības cēloni, šāda nelāga perspektīva ir ļoti iespējama.

Kā novērst kaulaudu destruktīvās izmaiņas? Atbilde vienkārša: jālieto augi, kas veicina to stiprināšanu. Var izmantot efeju, sētložņu, ingvera un asinszāles saknes, tīruma kosu, helēniju ālanti.

Raksta turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Pievienot komentāru