Sulas un novārījumi nieru attīrīšanai

Nierēm nereti nākas izturēt milzīgu slodzi tikai tāpēc, ka mēs pārslogojam sevi ar tādiem ēdieniem un dzērieniem, kurus par veselīgiem grūti nosaukt. Tāpēc profilakses nolūkos ieteicams ik pa laikam nieres attīrīt no tur uzkrātajiem kaitīgajiem nogulsnējumiem. Turklāt nemaz nav jāgaida arbūzu sezona.

Mežrozīšu sakņu novārījums
Regulāri lietojot mežrozīšu sakņu novārījumu, samazinās un pat izšķīst ne tikai akmeņi nierēs un urīnceļos, bet arī žultspūslī un aknās.

* 1–2 ēdamkarotes sasmalcinātu sakņu aplej ar glāzi ūdens, 15 minūtes vāra uz lēnas uguns slēgtā traukā, tad atdzesē un izkāš. Dzer siltu pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā. Kurss – 2 nedēļas. Gada laikā var rīkot 2–3 kursus.

Novārījums ir arī C, K un P vitamīna avots.

Zaļā tēja
Lielisks profilakses līdzeklis pret akmeņu veidošanos aknās, nierēs un urīnceļos.

* Zaļo tēju dzer pa glāzei 1–3 reizes dienā neierobežotu laiku. Gatavo, vadoties pēc aprēķina: 1 tējkarote žāvētās tējas uz tasīti verdoša ūdens. Nostādina 12–15 minūtes un dzer siltu.

Zaļā tēja satur arī tādas vielas, kas neļauj veidoties audzējiem.

Dārzeņu sulas
Tās atsārmo urīnu un šķīdina urātu un oksalātu akmeņus, kuri veidojas skābā vidē. Var izmantot burkānu, gurķu, biešu, pētersīļu, selerijas, diļļu sulu un lietot gan atsevišķi, gan sajauktas. Ideāli, ja dārzeņi ir pašu audzēti.

* Dzer sulu pa glāzei 2–3 reizes dienā pusstundu pirms vai stundu pēc ēšanas.
Biešu sulu izmanto tikai kokteiļa gatavošanai, un tā jāizspiež 2–3 stundas pirms lietošanas.

Pievienot komentāru