Noskaidro: kāpēc saldētus pelmeņus nedrīkst mest verdošā ūdenī

Daudzi cilvēki uzskata, ka saldētu pelmeņu pagatavošana ir vienkārša, taču tā nav taisnība. Saldētos pelmeņus iemetam tieši verdošā ūdenī, un tad saprotam, ka gatavošanas laikā pelmeņi pārsprāgst, mīkla atdalās no gaļas un rezultāti vairs nav tik labs un garšīgs, kā bija cerēts.

 

Vai zini kāpēc tā notiek?

Kāds gudrs ķīniešu kungs atklāja noslēpumu. Atbilde ir pavisam vienkārša – temperatūras starpība. Pelmeņi verdošā ūdenī ātri izplešas.

Izkaltētie pusfabrikāti ir stingri, nav elastīgi, tāpēc, kad mīkla sāk izplesties, tā saplīst un pelmeņi sadalās. Kāds ķīniešu draugs arī stāstīja, ka uz pelmeņu mīklas esošā ciete sāk kļūt lipīga, tāpēc gatavošanas laikā pelmeņi var salipt kopā.

Tāpēc ir svarīgi atcerēties, ka pirms gatavošanas saldēti pusfabrikāti ir jāizņem no saldētavas un tiem jāsasniedz optimālā temperatūra, lai tie pareizi pagatavotos. Ir pieņemts, ka pelmeņus pirms gatavošanas dažas minūtes mērcē remdenā ūdenī. Izmantojot šo pieņēmumu, mīkla kļūs mīkstāka un vijīgāka, un pelmeņi gatavošanas laikā neplīsīs.

 

LASI VĒL: Ļoti ātri un garšīgi: Salāti “Meksika”, kur neko nevajag vārīt, tikai sajaukt kopā

 

Protams, neaizmirstiet izvēlēties pareizo ūdens temperatūru gan pelmeņus atkausējot, gan vārot. Gatavojot pelmeņus, vienmēr pārliecinieties, ka ūdens nav ne pārāk karsts, ne pārāk auksts, pretējā gadījumā tie neiznāks labi. Ideāla ūdens temperatūra ir piecdesmit grādi.

Pēdējais padoms ir pārliecināties, kādus pelmeņus jūs vēlaties gatavot: saldētus vai svaigus. Kad ūdens vārās, pievienojiet aukstu ūdeni, lai temperatūra būtu vienmērīga.

Pievienot komentāru