Krīze attiecībās. Iet pie speciālista vai cīnīties pašam?

Ir vērts iet arī vienam

Ja tomēr viena no pusēm atsakās apmeklēt pāru psihoterapiju, noteikti ir vērts doties vienam. “Pētījumi un prakse pierāda, ka, mainoties vienam ķēdes posmam, ar laiku būs spiesti mainīties arī pārējie posmi. Proti, tiklīdz mainās viena ģimenes locekļa uzvedība, arī citiem nākas ar to rēķināties,” tā speciāliste.

Viens no punktiem, kas noteikti jāizrunā, uzsākot terapiju, ir apzināšanās, ka psihoterapija nav līdzeklis tam, ka šīs attiecības noteikti saglabāsies un uzlabosies. Terapijas laikā var nonākt pie secinājuma, ka esošās attiecības prasa pārāk daudz kompromisu un piekāpšanos.

Kā izvēlēties savu speciālistu?

Domājot par to, kā izvēlēties savu speciālistu, faktiski darbojas divi galvenie kritēriji.

Formālais kritērijs ir apmeklēt tikai sertificētus speciālistus. Latvijā ir divas asociācijas, kurās ir apvienojušies sertificēti psihoterapeiti, – Latvijas Psihoterapeitu biedrība un Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācija. Tās izsniedz sertifikātus, kam ir jābūt speciālista kabinetā pie sienas klientam redzamā vietā.

Otrs kritērijs ir ļoti subjektīvs. Tāpat kā izvēloties partneri, arī izraugoties psihoterapeitu, ir jābūt simpātijām pret šo cilvēku.

Akcija “#MīlaRestart. Iemīlies no jauna!”

Ģimene ir tik stipra, cik laimīgi jūtas vecāki, jo tieši viņi veido ģimenes pamatu. Taču cik bieži ikdienas rutīnā vecāki atceras par savām – vīra un sievas – attiecībām, to veidošanu un stiprināšanu? Par tuvām, mīļām sarunām un smiekliem, kultūras pasākumu apmeklēšanu, randiņiem? Lai pāriem atgādinātu, ka mīlestība ir kas īpašs, sargājams un lolojams, Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” aicina iesaistīties pāra attiecību stiprināšanas akcijā “#MīlaRestart. Iemīlies no jauna!”. Akcija sākas 14.02.2018., un tās ietvaros ikviens aicināts ievietot tematisku foto vai video savā sociālo tīklu kontā, pievienojot tēmturi #MīlaRestart.

Pievienot komentāru