Cukura diabēts. Diabēta gadījumā cieš asinsvadi: lielajiem asinsvadiem sieniņas kļūst biezākas, bet sīkie aizsprostojas pavisam. Rezultātā asinis galvas smadzenēm pieplūst nepietiekamā daudzumā. Simptomi var arī nebūt, taču reizēm var rasties pastiprinātas slāpes, biežāka urinēšana, gļotādu (pirmām kārtām mutes un dzimumorgānu) sausums, paaugstināts nogurums.
Alcheimera slimība. Šī alvas smadzeņu kaite ir neārstējama. un tai raksturīga pakāpeniska un nenovēršama atmiņas un intelekta pasliktināšanās līdz pat vājprātam. Lielākoties kaite attīstās pēc 60 gadu vecuma. Atmiņas zudums skar notiekošās situācijas, toties tālas pagātnes notikumus slimnieks atceras viegli un pilnībā. Reizēm tagadne un pagātne sirdzējam mainās vietām. Cilvēks kļūst egoistisks, ar visu neapmierināts. Ja slimību sāk ārstēt tās agrīnā stāvoklī, iespējams panākt vieglāku tās gaitu.
Vairogdziedzera kaites. Tās saistītas ar nepietiekamu šā orgāna hormonu, kas 65% sastāv no joda, sintēzi (hipotireozi). Bez atmiņas pasliktināšanās, kas parasti parādās pirmā, cilvēkam pat ar sliktu ēstgribu palielinās ķermeņa svars, rodas spēku izsīkums, attīstās depresija, apātija, nervozitāte, tūska un muskuļu vājums. Joda deficīta profilaksei uzturā jālieto jodētais sāls, piena produkti, jūras zivis, jūraskāposti, hurma, cietais siers un rieksti.
Osteohondroze. Ja mugurkaula kakla daļā ir trūce, cieš asins piegāde galvas smadzenēm. Šajā gadījumā atmiņas traucējumi ir mazākais no iespējamiem ļaunumiem. Ar laiku kakla daļas osteohondroze var novest pat līdz insultam. Simptomi: periodiskas galvassāpes, roku pirkstu tirpšana.
Depresija. Nepārtraukta trauksme ļoti spēcīgi pasliktina atmiņu. Simptomi: nomāktība, apātija, nevēlēšanās komunicēt ar apkārtējiem. Bez psihoterapeita palīdzības šāda situācijā neiztikt.