Fitoterapija – iedarbīgs līdzeklis pret sliktu asinsreci


Asinsreces jeb koagulācijas izteikta samazināšanās (hemofilija) ir iedzimta slimība, ar kuru galvenokārt sirgst vīrieši. Tautas medicīna ir uzkrājusi diezgan daudz recepšu pret šo kaiti, taču jāpiebilst, ka izārstēt slimību tikai ar fitolīdzekļiem nav iespējams. Toties ārstniecības augu uzlējumi un novārījumi ir teicami palīgi kopējā terapijā.

* Divas tējkarotes žāvētu sasmalcinātu helēniju ālantes sakņu aplej ar 2 glāzēm auksta ūdens un diennakti nostādina tumšā vietā. Nākamajā dienā uzlējumu izdzer pa malkam dienas laikā.

* Divas tējkarotes sasmalcinātu pļavas ģerānijas lakstu aplej ar 2 glāzēm ūdens un 8 stundas nostādina. Lieto tāpat kā iepriekšējā receptē.

* Trīs ēdamkarotes sasmalcinātu ganu plikstiņa lakstu ieber termosā, aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, 3–4 stundas nostādina, tad izkāš. Dzer pa pusglāzei 4 reizes dienā pirms ēšanas.

* Tējkaroti parasto pelašķu lakstu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 30 minūtes nostādina, tad izkāš. Dzer atdzesētu pa 1/3 glāzes dienā pirms ēšanas.

* Divas ēdamkarotes blusu sūrenes lakstu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15 minūtes karsē ūdens peldē, 40–45 minūtes nostādina, tad izkāš, biezumus izspiež un pielej vārītu ūdeni līdz sākotnējam tilpumam. Dzer pa 1/3 glāzes 3–4 reizes dienā pirms ēšanas.

* Ēdamkaroti žāvētu sasmalcinātu blīvās skābenes sakņu aplej ar 1,5 glāzēm ūdens, 15 minūtes vāra, 4 stundas nostādina, tad izkāš. Lieto pa ēdamkarotei 3–4 reizes dienā pirms ēšanas.

Novārījumi un uzlējumi laiku pa laikam jāmaina. Fitoterapijas kursi parasti ir ilgstoši – 6–8 mēneši. Ja kāds no augiem palīdz vairāk nekā pārējie, tas jālieto 2–3 mēnešus. Pēc mēnesi ilga pārtraukuma kursu var atkārtot.

Pievienot komentāru