Dzeramais ūdens no krāna – drošs, kvalitatīvs un garšīgs!

Attēlu rezultāti vaicājumam “dzeramais ūdens”

22. martā kopš 1993. gada visā pasaulē pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, un tās koordinatore ir Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO). Šajā laikā visā pasaulē un arī Latvijā tiek organizēti dažādi pasākumi ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību ūdens vērtībai, izmantošanai un aizsardzībai.

Sabiedriskā organizācija LŪKA (Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija) šogad īpaši vēlas pievērst gan sabiedrisko mediju, gan sabiedrības kopumā uzmanību dzeramā ūdens patēriņa paradumiem, vēloties aicināt pēc iespējas vairāk uzturā lietot dzeramo ūdeni tieši no ūdensvada.

Kā zināms, rekomendējamais dzeramā ūdens patēriņš cilvēkam dienā vidēji ir 1,5-2 litri. Pēc statistikas datiem katrs 3 iedzīvotājs ikdienā lieto fasēto dzeramo ūdeni, tādējādi gada laikā par to vidēji patērējot 300 – 400 eur, vienlaikus saražojot ap 50kg plastmasas atkritumu.

Kāpēc vēl joprojām lielāka daļa iedzīvotāju ikdienā lieto fasēto ūdeni?

Latvija var lepoties ar lieliskas kvalitātes dzeramā ūdens krājumiem, kuri tiek ikdienu piegādāti patērētājiem ūdensvados. Tie ir pietiekami un droši izmantojami ikdienas uzturā, un salīdzinot ūdensvada ūdens cena ir vidēji 1 eur par kubikmetru.

LŪKA aicina žurnālistus iesaistīties palīdzēt informēt sabiedrību par dzeramā ūdens kvalitāti gan veicot salīdzinājumus starp ūdensvada ūdeni un fasēto dzeramo ūdeni, gan arī uzrunājot nozares ekspertus un pašus iedzīvotājus.

LŪKA šogad paredzējusi izveidot arī īpašas zīmes – uzlīmes, kuras simboliski norādīs atbalstu ūdens lietošanai no ūdens krāna. Tās varēs saņemt ikviens interesents un uzlīmējot to, piemēram, uz savas ūdens pudeles vai krūzītes paust atbalstu ūdens tīrībai un vides aizsardzībai.

22.martā LŪKA jau otro gadu organizēs video rullīšu konkursu skolas vecuma bērniem un jauniešiem “Katrs piliens ir vērtība”, tādejādi rosinot gan bērnus, gan skolotājus un izglītības iestāžu vadītājus domāt par ūdens lietošanas paradumiem.

Pievienot komentāru